Cennetin Çocukları Filmini izle


 • Film izle
 • Cennetin Çocukları Filmini izle
Cennetin Çocukları Filmini izle

Cennetin Çocukları, Children of Heaven, Bacheha-Ye aseman
Filmin Yönetmeni: Majid Majidi
Filmin Türü: Dram
IMDB Puanı: 8.1
Yapım Yılı: 1997
Ülke: İran
Yayınlanan Tarih: 22 Ocak 1999
Senaryo yazarı: Majid Majidi
Türkçe Dublaj
Başrol Oyuncuları: Mohammad Amir Naji, Amir Farrokh Hashemian, Bahare Seddiqi, Nafise Jafar-Mohammadi, Fereshte Sarabandi, Kamal Mirkarimi, Behzad Rafi, Dariush Mokhtari, Mohammad-Hasan Hosseinian, Masume Dair, Kambiz Peykarnegar, Hasan Roohparvari, Abbas-Ali Roomandi, Jafar Seyfollahi, Qolamreza Maleki, Zahra Mirzai, Sara Zamani, Mohammad Haj-Hosseini, Kazem Asqarpoor, Mohammad-Hossein Shahidi, Seyd-Ali Hosseini, Haj-Ali Salimi, Ahmad Mokhber, Golnaz Tariqat, Mash-Ebrahim Safari, Davud Shams, Azade Qale Noi, Faramarz Safarizadeh, Hossein Ahamdloo, Siamak Haj-Amini, Soheil Haj-Amini, Rahman Kharazchi, Jamshid Yusefi, Javad Kazemi, Mohammad Oskooi, Reza Dehghan, Ali Chaharian, Amir-Ali Kazemi, Navid Feyzabadi, Pasha Shoja Zadeh

Zohre ve Ali, İran’daki fakir bir ailede yetişen kardeşlerdir. Günün birinde Zohre, sahip olduğu tek ayakkabısını abisi Ali’nin unutkanlığı yüzünden kaybeder. Okula gidemeyen ve ayakkabısı için üzülmekten başka çaresi olmayan Zohre bu durumu ailesine anlatamaz. Çözüm ise yine abisi Ali’den gelir. Ali kendi ayakkabısını, dahice bir yöntem uygulayarak kardeşi ile gün içinde paylaşmanın bir formülünü bulacaktır…

Ortadoğu topraklarında yaşanan gerçek dramların içinden gelen bu film, yokluk içinde küçük şeylerle mutlu olmayı başaran iki küçük insanın hikayesini anlatıyor. Oldukça etkileyici ve imkanlarımızı sorgulamaya iten film 1999 yılında Oscar Ödülüne aday olarak gösterildi. Farklı yerlerden toplamda da 10 adet ödül kazanmış olan bir yapım.. • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

 • Rang-e Khoda (1999)
 • 

  “Cennetin Çocukları Filmini izle” için 5 Yorum

  1. ÖZKAN DURAK diyor ki:

   Sanat baskıdan doğar. Majid Majidi bunun en büyük kanıtıdır sanırım. ”Serçelerin Şarkısı” gibi daha bir sürü uluslararası filme imza atmıştır. Kendisi de filmlerinde ideolojik (İran rejimi aman ha!) bir şeyler aramaktan çok sinemanın çekici diline kapılmayı ister. Yılmaz Güney’i beğendiğini söylediğinde tepkileri çekmişti üzerine yeterince.Yoksulluğu yalın bir anlatımla gözler önüne sermiş( tabi ki kültür farkı, İranlı bir yönetmen olması işi daha zor) uluslararası başarıları hak etmiştir. Bir çift ayakkabının ve yoksuluğun destanı….Teşekkürler…..

  2. ÖZKAN DURAK diyor ki:

   Bu filmin ortamına benzeyen bir ortam elbette her zaman var. Matbaa İspanyol Yahudileriyle birlikte 1510 yılında Osmanlı’ya gelmesine rağmen bazı çıkar çevreleri ve istibdat dönemi yüzünde 1720 yılına kadar kullanılmamıştır. Bu gün bunu internet sansürüyle özdeşleştirmek gerekir. İnternet bilginin denetimsiz, sansürsüz, özgürce paylaşımların gerçekleştiği komünal bir sistemdir. Ne yazık tarih tekerrür ediyor; demek ki bazı şeylerden ders almıyoruz. İşte bu ortamda İran sineması sansür çölünde ender yetişen bir ağaç gibidir, gerçekliği sorgulanmayan bir vahada, bir serap gibidir….

  3. Ayn Şın diyor ki:

   Film 01:16:36 ‘ da takıldı ilgilenebilir misiniz ?

  4. eylem diyor ki:

   film açılmıyor izleyemiyorum

  5. hüseyin diyor ki:

   Film görünmüyor, ilgilenir misiniz.

  ''Cennetin Çocukları Filmini izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats