Dücane Cündioğlu – Melancholia: Cinnet ve Felsefe (16 Ekim 2011)


 • Film izle
 • Dücane Cündioğlu – Melancholia: Cinnet ve Felsefe (16 Ekim 2011)
Dücane Cündioğlu – Melancholia: Cinnet ve Felsefe (16 Ekim 2011)

16 Ekim 2011′de (skytürk) şimdiki zaman programına Gürkan Hacır’ın konuğu olarak katılan Dücane Cündioğlu, Lars Von Trier’in Melankoli filmini yorumluyor. İçinde bulunduğumuz yüzyılda narsizmin insanlar üzerindeki etkilerine ve çağdaş dindarlığın hüznünü kaybettiğine işaret eden Dücane Cündioğlu, bir insanın kaçınması gereken en önemli şeyin tatmin olmak olduğunu vurguluyor. En büyük gücün tatmin olmakta değil çelişkiyle yüzleşmekte olduğunu söylüyor.

Dücane Cündioğlu’nun 08 eylül 2012′de yayımlanan Melancholia isimli yazısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Dücane Cündioğlu – Melancholia • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

 • Dücane Cündioğlu – Ülke tv, Açık Deniz (5 Ocak 2013)
 • Dücane Cündioğlu – Öteki Gündem (22 Kasım 2012)
 • Esra Yalazanla Aynalar – Dücane Cündioğlu (09-11-2012)
 • Dücâne Cündioğlu – CNN Türk Soru-Yorum (23 06 2012)
 • Dücâne Cündioğlu – Muhafazakârlığın Sanat ile İmtahanı
 • 

  “Dücane Cündioğlu – Melancholia: Cinnet ve Felsefe (16 Ekim 2011)” için 12 Yorum

  1. talebe diyor ki:

   arkadaşlar cündioğlunun reklamını neden bu kadar çok yapıyorsunuz hoca bunları görse eminim rahatsız olacaktır

  2. Fatih diyor ki:

   Ne tuhaf insanlar var şu gezegende! Lafa bak, hoca bunları görse eminim rahatsız olacaktır! E adam televizyona çıkıp anlatmış bunları, rahatsız olacaksa televizyona neden çıksın?!?!!?

  3. talebe diyor ki:

   fatih efendi videoları yayınlarsın ben ona bir şey demiyorum.şu hala sitede olan melankoli yazısı,cündioğlu başlığı altında bölümler,sanat ve muhafazakarlığı yazdığında kocaman reklamı v.s..nedir bunlar .şöyle mi kendini savunacaksın :yeni yazıları ve videoları cündioğlu takipçilerine duyurmak! eğer bunu amaçlıyorsanız sizi eleştirmekle ben yanlış yapmışım.Sizlere reklamlar ve kapitalist popüler kültür üzerine derinlikli bir çalışma öneriyorum……

   • EsKO diyor ki:

    Reklamı, protesto, bağırarak ileri sürülen şey, iddia, ilan etmek manasında anlıyorsan evet reklam yapıyorum.
    Kapitalist popüler kültürle bu olay arasında nasıl bir bağlantı kurduğunu öğrenmek isterim. Çünkü bilindiği üzre kapitalizmin amaçlarının amacı, tek istikameti kârdır. Bu reklamlardan hoca rahatsız oluyor mudur? Buna senin kadar emin olamıyorum, fakat kimsenin kâr edemeyeceğine eminim.

  4. Fatih diyor ki:

   Alakayı kuramamakla birlikte…

   Bu topraklarda, ”hamama giren terler!” diye, uyarı soslu şahane bir söz var. Dücane Cündioğlu’nun davet edildiği televizyon kanalları kar amaçlı kapitalist kuruluşlardır. Yani eğer o kanallardan birine çıkarsan, konuşma arası reklam yayınlanır, kanalın kasasına para girer, kanalın kasasına para girmezse kanal kapanır, Dücane Cündioğlu bu durumda bir konuşma yapamaz. Bitti!

   Bu arada günümüzde herşey gibi kapitalizm de evrim geçirmekte. Kendi ‘anti-kapitalist’ ürünlerini yaratmakta. Yani kendi zıtlarını evcilleştirme derdinde.

  5. feti gürler diyor ki:

   Sevgili ESKO sayende bütün kült filmleri izledim.Birazdan kitabını okuduğum Madam Bovary’i de izleme bahtiyarlığına erişeceğim. Fakat bütün bunların ötesinde, Dücane Cündioğlu gibi bir filozofla beni tanıştırdığın için sana bir kez daha teşekkür etmek isterim.Diyebilirim ki Oğuz Atay’dani sonra beni ikinci kez sarsan , dünyamı alt üst eden ve bir o kadar da haz veren bir düşünür olduğuna inanıyorum.Bundan soınra Hoca’nın sıkı bir takipçisi olacağım.

  6. hasref hasref diyor ki:

   turkiye’nin en okkali film sitesinde, ducane cundioglu gibi alternatif bir bilge’nin programlarini da gormek, dogru yerde oldugumuzu gosterir bize ancak. elestirmek dunyanin en kolay isidir. emeklerinize ve tavriniza mutesekkiriz esko…hersey icin tesekkurler.

  7. selin san diyor ki:

   dücane cündioğlu kendini arayan bir adam. bazen isabet ediyor bazen yanılıyor. yeni bir cemil meriç olmak istiyor sanırım. mümkün mü bu? belki… zamanla kendini bulabilir. bazen iki uç arasında gidip geliyor, bazen savruluyor. henüz yolda… Lars von Trier hakkında abartılı yorumları olduğunu düşünüyorum. dindar menşeli bazı okur-yazarlarda görülen aşağılık kompleksi bu zatta da var. fakat yine de okumak lazım.

   • OGUZ AYDIN diyor ki:

    SELIN HANIM AHMAKLIGI BIRAKIN LUTFEN! SIZ KENDINIZI KESFETTINIZ VE SIRA DUCANE CUNDIOGLUNA MI GELDI? BAZEN IKI UC ARASINDA GIDIYOR ? BIR HAKIKAT KAPISINDAN GECMIS BIR EVLIYA OLARAK BIZE BUNU ACIKLAR MISINIZ HEM DUCANE CUNDIOGLU HEM DE BIZLER SIZDEN FEYZ ALALIM.OZELLIKLE SAVRULDUGU KISIMLARLA ILGILI LUTFEN YORUM YAPIN. CEMIL MERIC OLMAK ISTEDIGINI NERENIZDEN CIKARDINIZ?SIZE BOYLE BIR ACIKLAMA MI YAPTI? YOKSA SIZIN ZAN BOYUTUNUZ MU ? CEMIL MERIC TANINMAYAN BIR DUSUNURDUR , ONU TANITIYOR DIYE O MU OLMAK ISTIYOR ? KEMAL TAHIR ILE ALAKALI BIR COK YAZISI VARDIR YOKSA KEMAL TAHIR MI OLMAK ISTIYOR?SIZ BUNU GIDIP GELMEK OLARAK MI ALGILIYORSUNUZ ? AMA DEDIGINIZ GIBI HENUZ YOLDA , SIZIN ISIGINIZ ONA YARDIM EDICEKTIR. LARS VON TRIER HAKKINDA ABARTILI YORUMLARI OLDUGUNU DUSUNUYORSUNUZ , BENCE SIZ DUSUNEMIYORSUNUZ BUTUN PROBLEM BU.LARS VON TRIER BIRAKIN SIZIN GIBI AVAM TABAKASININ CEKIRDEGINE VURMUS AMA KENDISINI EN UST ZANNEDEN DENIZ KOPUGU HAKIKAT YOKSUNU GARIBELERI , RONESANS TARIHINI ARASTIRANLAR TARAFINDAN BILE ANLASILMIYOR KENDISININ DURUMU RAHIPLIKTEN KOVULMUS VAN GOGH GIBIDIR , CUNKU LARS VON TRIER GECMISE DONUK SANATSAL YAPILARI , INSAN HAKIKATINI, KADINLARIN OYNADIGI ROLU VE DAHA NICE DUSUNCE UNSURUNU SINEMA DILIYLE ANLATMAKTADIR VE DUCANE CUNDIOGLU LARS VON TRIER HAYRANI DEGILDIR , SINEMAYI SANAT HALINE GETIREN BIR COK ZAT ILE ALAKALI COK ISABETLI YORUMLARI VARDIR.LES GIBI KIBIR KOKAN BU YORUMUNUZ SIZIN NE KADAR DAR KAFALI OLDUGUNUZU GOSTERMEKTEDIR.HAYATINI TEFEKKURE ADAMIS INSANLAR KIMLERIN ASAGILIK OLDUGUNU COK IYI BILIRLER OYLE ASAGILIK KI HAYVAN BILE UST KATEGORIDE YASAR. SAVRULUYORSUNUZ ,DAHA YOLDASINIZ BELKI BIR UST KATEGORIYE CIKARSINIZ.BIR MUCIZE GEREKIYOR.FAKAT YINE DE UMIT ETMEK LAZIM.

  8. aydın doğrugötren diyor ki:

   arkadaşlar film üzerine yorum düşeceğine merkeze ducaneyi koymuşlar. gereksiz.asıl film ne demek istiyor, ne mesaj veriyor.odaklanan bir arkadaş bile göremedim.herkes önyargıda bulunurken bir ismi merkeze almak zorunda da değil? dücanenin hataları olabilir.ama şu an kendini ciddi anlamda geliştiren islamcı-muhafazakar kanadın önemli düşünürlerinden biri.kendini geliştirirken elbette hatalar yapacak.hayata çok şumullü bakmak öyle kolay bişey mi sanıyorsunuz? sinemadan sanata,edebiyattan felsefeye elmalılı tefsir çalışmasından yani geleneğin ciddi bir süzgecinden gelmiş… kendini kur-an’la eğitmiş isim…

  9. remzi gülek diyor ki:

   :) bir türlü ne dediğini tam olarak anlayamadığımız adamlar hakkında taraf olup tartışıyoruz ne güzel …

  10. adem diyor ki:

   Talebe,talebe olmakta kararlı.

  ''Dücane Cündioğlu – Melancholia: Cinnet ve Felsefe (16 Ekim 2011)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats