Eastern Promises (2007)


Eastern Promises (2007)

Şark Vaatleri, Eastern Promises
Hazırlayan:EsKO
Yönetmen: David Cronenberg
Ülke: ABD, İngiltere, Kanada
Filmin Türü: Suç, Gizem, Gerilim
Türkçe Dublaj
Gizemli ve karizmatik Rus Nikolai Luzhin, Doğu Avrupa kökenli, Londra’nın en acımasız ve tehlikeli ailesinin şoförü olarak çalışmaktadır. Aile, Vory V Zakone adlı bir suç örgütünün parçasıdır. Tüm çevrelerde saygın ve ulaşılmaz bir yere sahip olan Semyon’ın başını çektiği ve tüm servetin, ailesinden çok Nikolai’ye daha yakın olan zorba ve iki yüzlü oğlu Kirill tarafından kontrol altında tutulduğu, şehrin en lüks yerlerinden biri olarak kabul edilen, ancak kimsenin bilmediği vahşi ve zalim bir dünyaya hizmet eden Trans Sibirya kökenli bir restoran işletmektedirler…

Ancak Nikolai’nin bu güçlü çevre tarafından koruma altına alınmış yaşamı, Noel zamanı Kuzey Londra hastanesinde ebe olarak çalışan Anna Khitrova ile tanışmasıyla tamamen sarsılacaktır. Anna, doğum sırasında genç bir kızın ölümüne tanık olur ve bu olaydan çok etkilenir. Anna, tek başına kalan bebeğin diğer akrabalarını bulmaya kararlıdır. Bir yandan da, bebeğin annesinin tuttuğu günlüğe ulaşmıştır; ancak günlük Rusçadır ve Anna tek kelime Rusça bilmemektedir…

Olayın izini sürmeye kararlı olan Anna’yı, annesi Helen desteklemektedir; fakat Rusya’da doğan amcası Stepan, Anna’yı böyle bir işe bulaşmaması konusunda uyarır. Aslında haklıdır da; günlük çözüldükçe ortaya çıkan manzara, hiç de iç açıcı değildir. Günlüğün her sayfasında, Vory örgütünün korkunç dünyasına tanık olacaktır…

Eastern Promises (2007) on IMDb
Yapım Yılı: 2007
Gösterim Tarih: 30 Kasım 2007
Senaryo: Steven Knight
Filmin Süresi: 100 Dakika
Oyuncular: Josef Altin, Mina E. Mina, Aleksandar Mikic, Sarah-Jeanne Labrosse, Lalita Ahmed, Badi Uzzaman, Naomi Watts, Doña Croll, Raza Jaffrey, Sinéad Cusack, Jerzy Skolimowski, Tatiana Maslany, Viggo Mortensen, Vincent Cassel, Armin Mueller-Stahl, Shannon-Fleur Roux, Lillibet Langley, Mia Soteriou, Radoslaw Kaim, Donald Sumpter, Rhodri Wyn Miles, Tereza Srbova, Elisa Lasowski, Cristina Catalina, Alice Henley, Faton Gerbeshi, David Papava, Tamer Hassan, Gergo Danka, Michael Sarne, Boris Isarov, Yuri Klimov, Andrzej Borkowski, Olegar Fedoro, Diane Beck, Morne Botes, Tony Cook, James Fiddy, Tatiana Lavrentieva, Wayne Morgan-Williams, Anna Pernicci, Robert Roman Ratajczak, Rebecca Reid, Peter Rnic, John Warman, Chris Wilson • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

 • Spider (2002)
 • eXistenZ (1999)
 • Rabbits (2002)
 • Mulholland Drive (2001)
 • The Dead Zone (1983)
 • 

  “Eastern Promises (2007)” için 7 Yorum

  1. Hakan diyor ki:

   Güzel film.Teşekkürler.
   Sn. EsKo Pedro Almodovar dan 1990 yapımı Antonio Banderasın oynadığı ATAME BAĞLA BENİ filmini yayınlarsan çok seviniriz.
   Saygılar.

  2. ebru diyor ki:

   ben de biraz hayal kırıklığı yaratan bir filmdi.temposunun düşük olmasının yanısıra bu kadar güçlü kadrodan;watts,mueller stahl,cassel,mortensen,kurgu da bir o kadar sıradandı.

  3. omjkes diyor ki:

   mühteşem bir kurgu,etkileyici bir anlatım.

  4. Swann diyor ki:

   Tesadüfen mafyanın hedefi haline gelen masum insan ya da insanlar teması bilindiktir. Ancak Cronenberg konuyu çok güzel işlemiş. Karakterler ilginç ama inandırıcı. Bir esas oğlan var ama bu tür filmlerde sıkça rastladığımız gibi bir süper kahraman değil. Esas hatun baş döndürücü bond kızlarını anımsatmıyor ama sempati uyandırıyor. Ben çok beğendim bu filmi. Tavsiye ederim.

  5. Omar Soydas diyor ki:

   sıradan bir film… kadroya bakarak çok fazla bi beklentiniz olmasın… akılda kalacak birkaç sahne haricinde, çok izlenesi bir film değil bence… ;)

  6. ali diyor ki:

   film açılmıyor

  7. Koray Kılıç diyor ki:

   Film çok ama çok mükemmeldi. Kesinlikle izlemelisiniz. Asla vakit kaybı olmaz. Anlamadığım bir konu var : Kiril ve Nikolai eşcinsel miydi ??? Hiç anlayamadım….

  ''Eastern Promises (2007)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats