Enter the Void (2009)

Boşluk – Enter the Void (2009), Gelmiş geçmiş en kışkırtıcı filmlerden biri olarak görülen acımasız Dönüş Yok!’un ardından çektiği bu ilk uzun metrajlı filmi, Gaspar Noé’nin tabiriyle “psikedelik bir melodram”. İlk gösterimi 2009 yılında Cannes’da yapılan Boşluk, transa benzer görsel üslubu ve birinci şahıs gözünden öznel anlatımıyla epey tartışma yarattı. Filmi, Tokyo’da küçük çaplı işler çeviren uyuşturucu satıcısı Oscar’ın gözünden izliyoruz. Oscar bir gece bir polis baskınında yakalanır ve vurulur. Ölüm döşeğinde, ruhu dünyadan ayrılmaya direnir ve kız kardeşi Linda’yı korumak üzere kızın peşine düşer.
2009 Sitges En İyi Görüntü, Jüri Özel Ödülü

Boşluk – Enter the Void (2009)
Enter the Void (2009) on IMDb

Yönetmen: Gaspar Noé
Tür: Dram, Fantastik
Türkçe Altyazılı
Ülke: Fransa, Almanya, İtalya, Kanada
Yapım Yılı: 2009
Gösterim tarihi: 10 Nisan 2010 (Türkiye)
Yazar: Gaspar Noé, Lucile Hadzihalilovic
Filmin Süresi: 2 saat 41 dakika
Oyuncular: Paz de la Huerta, Nathaniel Brown, Cyril Roy, Olly Alexander, Masato Tanno, Ed Spear, Emily Alyn Lind, Jesse Kuhn, Nobu Imai, Sakiko Fukuhara

Dikkat: VİDEO AÇILMIYORSA, SAYFANIZI YENİLEYİP TEKRAR DENEYİN, AÇILACAKTIR.

Bu filmler ilgini çekebilir...

1 Yorum

  1. oguz dedi ki:

    Bu filmi vizyona girdiği sene izlemiştim. Sardıra sardıra seyretmeme rağmen, filmi bitirene kadar kurdeşen döktüm. Ayrıca film son derece uzun bir film. Neden bu sıkıcı ve anlamsız filmi bu kadar uzatmışlar anlaşılır gibi değil. Sanat yapıyorum ayagına diye her türlü rezilliği filme koymuşlar. mesela eroin çeken şahsın hayallerini rengarenk, anlamsız şekillerle neredeyse yarım saat gösterip seyirciyi uyuz ediyorlar. Son derece kötü bir film, kimseye önermiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir