Gallipoli (1981)


Gallipoli (1981)

Gelibolu, Gallipoli
Hazırlayan:EsKO
Yönetmen: Peter Weir
Ülke: Avusturalya
Filmin Türü: Dram, Tarihi, Savaş
Türkçe Altyazılı
Peter Weir’in hikayesiyle 1915 senesinde Avustralyalı iki arkadaşın paylaştığı dostluğu anlatan bu filmde Mel Gibson olağanüstü bir performans sergiliyor. Kıtaları ve okyanusları aşıp, piramitlere tırmanıp eski Mısır’ın topraklarından geçerek Gelibolu’da savaşmakta olan alaylarına katılırlar. İki arkadaşın kaderi, I.Dünya Savaşı’nda Avustralyalılara karşı Almanlar ve Türklerin yapmış olduğu bu savaşla şekilleniyor…

Gallipoli (1981) on IMDb
Yapım Yılı: 1981
Gösterim Tarih: 22 Ekim 1982
Senaryo: Peter Weir, David Williamson, Ernest Raymond
Filmin Süresi: 110 Dakika
Oyuncular: Mel Gibson, Mark Lee, Bill Kerr, Harold Hopkins, Charles Lathalu Yunipingli, Heath Harris, Ron Graham, Gerda Nicolson, Robert Grubb, Tim McKenzie, David Argue, Brian Anderson, Reg Evans, Jack Giddy, Dane Peterson, Paul Linkson, Jenny Lovell, Steve Dodd, Harold Baigent, Robyn Galwey, Don Quin, Phyllis Burford, Marjorie Irving, John Murphy, Bill Hunter, Diane Chamberlain, Peter Ford, Ian Govett, Geoff Parry, Clive Bennington, Giles Holland-Martin, Moshe Kedem, John Morris, Don Barker, Kiwi White, Paul Sonkkila, Peter Lawless, Saltbush Baldock, Les Dayman, Stan Green • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

 • Moulin Rouge (1952)
 • Reversal of Fortune (1990)
 • Leaving Las Vegas (1995)
 • Stage Fright (1950)
 • The Haunting (1963)
 • 

  “Gallipoli (1981)” için 16 Yorum

  1. zero_bug diyor ki:

   paylaşım için teşekkürler.

  2. sebo diyor ki:

   film bastan güzel gitti film tek yönlü cevrilmis türkler görünmüyor pek gemiler yok siperler yok pasit kazilmis toprak yollar yani savas alani iyi degildi ama saygili türkleri kötülemeyen bir film

  3. kutluvatan diyor ki:

   BİZİM İÇİN HAYATLARINI SEVE SEVE FEDA EDEN ECDADIMIN MEKANI DAİMA CENNET OLSUN. ALLAH BİR DAHA ÇANAKKALELERİ YAŞATMASIN AZİZ TÜRK MİLLETİNE. Bu arada Mell büyük adam . Hem cesur yürekle iskocyayı hemde çanakkaledeki avustralya askerlerine destek veriyor. Süper bir oyuncu.

  4. Erdem Çekilmez diyor ki:

   emperyalistlerin ne işi vardı Çanakkalede geldikleri gibi geberip gittiler…

  5. muammer tetik diyor ki:

   İnşallah çok yakında ÇANAKKALE 1915 İ izleriz buradan gurur ve zevkle

  6. harun düzalan diyor ki:

   çok teşekkürler ..:)..

  7. mesutcivil diyor ki:

   canakkale.gecilmez.bu.vatan.bölünmez.güzel.film.tskr.ederim

  8. Tunc diyor ki:

   Kimse onları zorlamadı vatana gelip gebersinler diye ama güzel filmdi türklere saygılıydı

  9. ersin evlan diyor ki:

   kafesteki türke korkunç deil diyolardı en son :D

  10. butterfly diyor ki:

   bu olaya kahramanlık diyemem. sırf macera isteğiyle katıldıkları, hiç de alakaları olmayan bir savaş. dolayısıyla benim için pek de anlamlı olmayan bir hikayeydi. oyunculuk ve sinematografi iyiydi. 10 üzerinden 5

  11. borademir55 diyor ki:

   valla beklentinin çok altında kalan bir film ,bir savaş filmi beklerken karşımda sıradan avustralyalı bir gencin otobiyografisini buldum ,10 üzerinden 3 iyidir

  12. deppo export diyor ki:

   yönetmen peter weir bu filmi çektikten sonra savaşı neden kaybettiklerini anladığını ifade etmiş… izlenmeye değer

  13. erensson_tarsus diyor ki:

   milli duygularımızı bir kenara bırakırsak güzel bir film olmuş.biz kendimizi anlatamazsak başkaları bizi anlatır.biz de nasıl anlatıyorlarsa razı olmak durumunda kalırız.

  14. Melike Aksoy diyor ki:

   Savaş filmlerinde düşman belirginleştirilir.Ancak beni seyrederken rahatsız eden bir unsur olmadı.Savaş filmlerini ağır bulanların bile rahatlıkla izleyeceği türden.

  15. GÜLER AYTEKİN diyor ki:

   BEN BU FİLMİ ZAMANINDA 1982 SİNEMADA SEYRETTİM…HATTA O GÜN OKULU KIRMIŞTIM VE BU FİLM HAFIZAMA KAZINDI MÜZİĞİ BENİ ÇOK ETKİLEMİŞTİ TABİİKİ FİLMDE…FİLMİ İNTERNETTEN BULDUM ŞİMDİ TEKRAR İZLEYECEĞİM….

  16. Deniz Kalaklı diyor ki:

   Çanakkale ile ilgili her filimi seyrettim diyebilirim konulara hem onların hemde bizim açımızdan bakma şansı doğuyor, çanakkale bizim için nekadar acıysa onlar içinde böyle biz haklı olmamızın ve galibiyetimizin onurunu yaşarken onlar kandırılarak getirildikleri çanakkalede canlarını verdiler ÇANAKKALENİN GEÇİLMEZ olduğunu çok acı şekilde öğrendiler filim için şunu söylemek isterim yalın bir dille anlatılan tipik ingiliz küstahlığı sergileniyor avusturalyalılarla kan bağı olan bu insanların burnu büyüklükleri filimlerinede yansıyor iki rahatsız edici sahne haricinde filim bizi kötülüyen bir filim değil aslında tek taraflı çekilen vasat bir filim biz çocukken mahallede kovboyculuk oynarken daha müthiş sahneler çıkardı ortaya filim müzikleri güzel seyredilebilinir ama büyük beklenti içine girmeyin.

  ''Gallipoli (1981)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats