Gandhi Filmini izle


Gandhi Filmini izle

Gandhi
Hazırlayan:EsKO
Filmin Yönetmeni: Richard Attenborough
Filmin Türü: Biyografi, Tarih, Dram
IMDB Puanı: 8.1
Yapım Yılı: 1982
Ülke: İngiltere, Hindistan
Yayınlanan Tarih: 19 Haziran 1991
Senaryo yazarı: John Briley
Türkçe Altyazılı
Başrol Oyuncuları: Ben Kingsley, Candice Bergen, Edward Fox, John Gielgud, Trevor Howard, John Mills, Martin Sheen, Ian Charleson, Athol Fugard, Günther Maria Halmer, Saeed Jaffrey, Geraldine James, Alyque Padamsee, Amrish Puri, Roshan Seth, Rohini Hattangadi, Ian Bannen, Michael Bryant, John Clements, Richard Griffiths, Nigel Hawthorne, Bernard Hepton, Michael Hordern, Shreeram Lagoo, Om Puri, Virendra Razdan, Richard Vernon, Harsh Nayyar, Prabhakar Patankar, Vijay Kashyap, Nigam Prakash, Supriya Pathak, Neena Gupta, Shane Rimmer, Peter Harlowe, Anang Desai, Winston Ntshona, Peter Cartwright, Marius Weyers, Richard Mayes

20. yüzyılın ilk yarısında İngiliz sömürgesi altındaki Hindistan’da geçen film, bağımsızlık mücadelesi için İngiliz yönetimine karşı “Pasif Direniş”i örgütleyen Mahatma Gandhi’nin hayatından bir kesit anlatıyor.En iyi biyografik çalışmalardan biri olarak kabul edilen Gandhi, 11 dalda aday olduğu Oscar ödüllerinden “en iyi film” ve “en iyi yönetmen” dahil tam 8 ödülle döndü. Cenaze sahnesinde yaklaşık 300.000 kişinin yer almasıyla da bir film sahnesinde yer alan en kalabalık insan sayısı rekorunu da elinde bulunduran film, çarpıcı sahneleriyle hafızalardan silinmeyecek bir yapıt…

Tarihin en büyük liderlerinden ve en barış adamlarından biri olan Gandhinin yaşam öyküsüne genç bir avukatken afrika ayrımcılığa karşı açtığı savaşala başlıyan yavaş yavaş dünyadaki yerini bulan, mücadele gücünü insan ötesi bir yere çeken Hindistan halkı için yaşamaya başlıyan her türlü ayrıma ve haksızlığa karşı dimdik ayakta duran Gandinin tamamen gerçeklerden alınarak yaratılmış senaryosu Ben Kingsleyin kusursuz performansı 3 saati aşkın süresine rağmen hiç sıkmayan etkileyici anlatımı, göz yaşartan sonuyla bir filmden çok daha fazlası Gandhi… • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

  

  “Gandhi Filmini izle” için 5 Yorum

  1. esra diyor ki:

   sevgili esko, çok teşekkürler… Gandhi dünyadaki sayılı inisiye olduğunu düşündüğüm insanlardan biridir. Mükemmel…

  2. shaqir diyor ki:

   keşke altyazıya dikkat etmiş olsaydınız. repliklerden çok önce altyazı geliyor.

  3. naciye diyor ki:

   “Haydi beni bir daha tutuklayın İngilizler! Ama görüldü ki tutuklama ve öldürmeyle iş bitmiyor! İşte Türkler, kendi cenaze merasimi için hazırlanan tabutlarını, sahiplerinin başlarına geçirdiler”Der sevgili Gandhi Savaşsız zafer kazanmayı bilen ,her söylediği söz anlam yüklü harika insan.

  4. bihruz_bey diyor ki:

   film gandiyi tanımak isteyenler için güzel olmuş,hindistan yakın tarihini güzel bir şekilde ele almış

  5. gülşen uysal diyor ki:

   amacına ulaşmış bir hayat büyük dersler var. ayrımcılık batının doğuya kötü bir armağanı. hindistatan pakistan aynı halk halbuki.şiddet her toplumun yüzkarası.

  ''Gandhi Filmini izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats