Güneş Yanığı Filmini izle


Güneş Yanığı Filmini izle

Güneş Yanığı, Utomlyonnye Solntsem, Burnt by the Sun
Hazırlayan:EsKO
Filmin Yönetmeni: Nikita Mikhalkov
Filmin Türü: Dram, Tarihi
IMDB Puanı: 7.9
Yapım Yılı: 1994
Ülke: Rusya, Fransa
Yayınlanan Tarih: 29 Aralık 1995
Senaryo yazarı: Rustam Ibragimbekov, Nikita Mikhalkov
Türkçe Altyazılı
Başrol Oyuncuları: Oleg Menshikov, Nikita Mikhalkov, Ingeborga Dapkunaite, Nadezhda Mikhalkova, André Oumansky, Vyacheslav Tikhonov, Svetlana Kryuchkova, Vladimir Ilin, Alla A. Kazanskaya, Nina Arkhipova, Avangard Leontyev, Inna Ulyanova, Lyubov Rudneva, Vladimir Ryabov, Vladimir Belousov

1936 yılının Rusya’sında Bolşevik İhtilali kahramanlarından Sergei Kotov, günün Stalin zorbalığına gözlerini kapamış, güzel eşi Marusia ve kızı Nadia ile huzur dolu bir yaz geçirmektedir.
Bu huzur karısının eski sevgilisi Dimitri’nin ziyaretiyle son bulur. Kotov, Dimitri’den şüphelenir ve evliliğinin bozulacağını düşünür. Ama bilmez ki Dimitri Stalin hükümeti polisine çalışan bir adamdır ve Kotov için daha farklı planları vardır…Diffusé par Adcash“Güneş Yanığı Filmini izle” için 13 Yorum

 1. mirza aytis diyor ki:

  teşekkür ederim esko bu filmi sizden rica etmiştim hemen yayınladınız

 2. gamst pedersen diyor ki:

  Bir hocamın tavsiyesi üzerine izlediğim bir film. Gayet güzel.

 3. mirza aytis diyor ki:

  Nikita Sergeyevich Mikhalkov un bütün filmleri gibi çok güzel bir film .bu filmin 2. de çekilmiştir oda çok güzel izlemenizi tavsiye ederim .teşekkürler esko emeğinize sağlık.Arkadaşlar bu siteyi arkadaşlarınıza tavsiye edin.lütfen

 4. kutluvatan diyor ki:

  Güneş Yanığı filmini İstanbul film festivali açılış filmi olarak yıllar evvel Emek sinemasında izlemiştim. Belki 15 yıl geçti üzerinden. Bu sitede keşke izleyebilsek ama karşımıza hep bir türlü açılmayan ve program satın aldırmaya yönelik virüslü sayfalar çıkıyor. ..VK formatı lütfen..

 5. kutluvatan diyor ki:

  Yeniden yeniden izlenebilecek harika bir film. Sovyet devrimi çocuklarını tek tek yemiş.

 6. mirhan diyor ki:

  görüntü cızırtılı izlenmiyor düzeltebilir misiniz?

 7. Can diyor ki:

  Teşekkürler.Başka hiç bir yerde bulamamıştım bu filmi.Tesadüfen denk geldim.Sitenizi favorilerime ekliyorum.

 8. melosira diyor ki:

  izlenemiyor…

 9. Lan Aytaç Ars diyor ki:

  Film anti – komünizm olmaktan ziyade anti- Stalin sistemine veyahut sistemsizliğine dair bir film. En azından ben öyle okudum filmi. Çünkü filmde anlatılan hak ihlalleri, komünizme has olmayıp kapitalizm ve faşizm mekanizmalarında artarak devam etmekte, yaşanmaktadır. Nitekim 4 polis, kara bir arabayla kapınıza dayanıp sizi işlemediğiniz bir cinayeti itiraf ettirmek üzere ‘kendi mahkemelerine’ sürüklese yapılabilecek olan şeylerin sayısı (intihar etmek, kaçmaya çalışmak, suçu inkar etmeye çalışmak, ah beyhude) bir elin parmaklarını geçmez.

  Nikita Mikhalkov’un yönetmen olarak kıvrak, eğretilemeli ve histerik ve sonradan çözümlemeli dili ve mükemmel oyunculuğuyla film (evet, yineliyorum) anti- komünizm bir eser olmaktan çok, bir tür iç savaş dramıdır.

  10 üzerinden 9 diyorum…

 10. meryem koç diyor ki:

  bir arkadaşımın tavsiyesiyle bu filmi izledim…gerçekten müthiş..bana kalırsa imdb puanı biraz düşük kalmış..sevgili ESKO aynı yönetmenin bir de OBLOMOW filmi de farmış ben onun yıllar önce kitabını okudum ve benim başucu kitaplarımdandır..bu filmi de koyabilir misiniz acaba?

 11. sub-zero diyor ki:

  bu filmi yapan yonetmen, bu filmle oscar almis. kendisi azerbaycanli. dunyada oscar odulu almis tek TURK.

 12. yusuf inci diyor ki:

  güzel film

''Güneş Yanığı Filmini izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

   DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

  Yönetmenler


Histats