Moulin Rouge (2001)


Moulin Rouge (2001)

Moulin Rouge, Kırmızı Değirmen
Hazırlayan:EsKO
Yönetmen: Baz Luhrmann
Ülke: ABD, Avustralya
Filmin Türü: Dram, Müzikal, Romantik
Türkçe Altyazılı
1899 yılında, genç ve yetenekli bir şair olan Christian babasına karşı gelip evinden ayrılır ve Paris’te Montmartre’ye taşınır. Orada bir müzikholde Satin adlı bir müzikhol yıldızıyla tanışır ve ona aşık olur. Satin de Christian’a aşık olmuştur, ama bu aşk tehlikelidir. Çünkü Satin Paris’in en ünlü ve zengin kişileriyle birlikte olan ünlü bir fahişedir…

Fransız ressam Henri de Toulouse Lautrec’in afişleriyle ölümsüzleşen, kankan dansçıları ve palyaçolarıyla rengarenk ve benzersiz bir atmosfer oluşturmuş Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen) adlı gece kulübünde yaşanan olaylar, daha önce John Huston tarafından sinemaya uyarlanmıştı. Şimdi ise, farklı ve çok daha dinamik bir perspektiften işleniyor…

Romeo ve Juliet’in çağdaş bir uyarlamasına da imza atmış olan yönetmen Baz Luhrmann, Moulin Rouge’u 20. yüzyılın farklı dönemlerinden müziklerle yeniden canlandırıyor. Bu kez öykünün merkezinde ressam Leutrec değil, dansçılardan birine tutulan genç şair var. Şair ile kıskanç bir dük arasında yaşanan aşk rekabeti, müziğe de yansıyan duygusal patlamalar yaratıyor.bu kez farklı bir perspektiften sinemaya taşınıyor…

Moulin Rouge! (2001) on IMDb
Yapım Yılı: 2001
Gösterim Tarih: 9 Kasım 2001
Senaryo: Baz Luhrmann, Craig Pearce
Filmin Süresi: 127 Dakika
Oyuncular: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent, Richard Roxburgh, Garry McDonald, Jacek Koman, Matthew Whittet, Kerry Walker, Caroline O’Connor, Christine Anu, Natalie Mendoza, Lara Mulcahy, David Wenham, Kylie Minogue, Ozzy Osbourne, Deobia Oparei, Linal Haft, Keith Robinson, Peter Whitford, Norman Kaye, Arthur Dignam, Carole Skinner, Jonathan Hardy, Plácido Domingo, Kiruna Stamell, Anthony Young, Dee Donavan, Johnny Lockwood, Don Reid, Tara Morice, Daniel Scott, Veronica Beattie, Lisa Callingham, Rosetta Cook, Fleur Denny, Kelii Grauer, Jaclyn Hanson, Michelle Hopper, Fallon King, Wendy McMahon, Tracie Morley, Sue-Ellen Shook, Jenny Wilson, Luke Alleva, Andrew Aroustian, Stephen Colyer, Steve Grace, Mark Hodge, Cameron Mitchell, Deon Nuku, Shaun Parker, Troy Phillips, Rodney Syaranamual, Ashley Wallen, Nathan Wright, Susan Black, Nicole Brooks, Danielle Brown, Anastacia Flewin, Fiona Gage, Alex Harrington, Camilla Jakimowicz, Rochelle G. Jones, Caroline Kaspar, Mandy Liddell, Melanie Mackay, Elise Mann, Charmaine Martin, Michelle Wriggles, Michael Boyd, Lorry D’er Cole, Michael Edge, Glyn Gray, Craig Haines, Stephen Holford, Jamie Jewell, Jason King, Ryan Males, Harlin Martin, Andrew Micallef, Jonathan Schmölzer, Bradley Spargo, Joseph ‘Pepe’ Ashton, Jordan Ashton, Marcos Falagan, Mitchel Falagan, Chris Mayhew, Hamish McCann, Adrien Janssen, Shaun Holloway, Darren Dowlut, Dennis Dowlut, Pina Conti, Nandy McClean, Maya McClean, Patrick Harding-Irmer, Albin Pahernik, Aurel Verne, Kip Gamblin, Liliya May, Wilson Alcorn, Kerry Casey, Peter Collingwood, Matthew Dale, Eliana Dona, Nash Edgerton, Coralie Eichholtz, Tim Elliott, Pat Evans, Nicole Fantl, Sandi Finlay, Waldo Garrido, Scott Gregory, Trent Harlow, Troy Harrison, Geoffrey Kiem, Harold Kissin, Ian Lind, Tony Lynch, Angus Martin, Paul Maybury, Scott Peters, Chris Pickard, Greg Poppleton, Brett Praed, Thern Reynolds, Greg Robinson, David Scotchford, Neeraj Singh, Sotiri Sotiropoulos, David Whitford, Matt Wilson • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

 • The Professionals (1966)
 • The Princess Bride (1987)
 • The Maltese Falcon (1941)
 • Tell No One (2006)
 • Body Snatchers (1993)
 • 

  “Moulin Rouge (2001)” için 12 Yorum

  1. Nesrin YALIN diyor ki:

   Karnaval gibi film .

  2. melis ezgi diyor ki:

   esko brigite bardot ve jane birkin’in don juan filmini de bulursan yükler misin?

   • EsKO diyor ki:

    Filmi bulmak sorun değil fakat malesef Türkçe altyazısı hazırlanmamış
    (Don Juan ou Si Don Juan était une femme…1973)

  3. Nesrin YALIN diyor ki:

   Hazır lafı geçmişken :) Sevgili EsKO, sizin için mümkünse, Katherine HEPBURN filmleri de yükleyebilir misiniz ? The Philadelphia Story , The Lion in Winter, Morning Glory vb.
   Eşsizsiniz, teşekkürler :)

  4. R.REİS diyor ki:

   Sayın Esko kardeşim filmleri büyük bir beğeni ile izliyorum.Sizden bundan bir müddet önce “The Beast of War” (Savaş Canavarı)adlı filminin Türkçe dublajını rica etmiştim tabi bulabilirseniz ama henüz siteye koymamışsınız 1980 veye 81 de trt 3 te oynatılmıştı.Bulabilirseniz çok memnun olurum.Teşekkürler.Kolay gelsin.

  5. Naile Karagöz diyor ki:

   gelmiş geçmiş en iyi müzikal olsa gerek

  6. R.REİS diyor ki:

   Evet kastım “The Beast Of War”idi sayın esko.Dublaj olmasada olur.Türkçe Alt yazılısı varsa ve siteye koyarsanız çok sevinirim.Emeğinize teşekkür ederim .Benim için zaman ayırdığınız için.

  7. BDB diyor ki:

   Merhaba Esko; İlgi ve keyifle ve bol teşekkürlerle takip ediyorum sitenizi. Cennette Aşk – Made In Heaven filmini çocukken izlemiştim ve hala etkisindeyim.Sitenizde görmek büyük mutluluk verecek…

  8. nilay diyor ki:

   Sayın Esko Moulin Rouge filmi 1950 lerde çevrilmiş olanı bulabilirmisiniz? Çünkü bu filmde ünlü ressam Toulouse Lautrec in yaşamı anlatılıyor. GSF ögrencileri yararlanabilir.

  9. selim aydın diyor ki:

   film ters gösteriliyor. alt yazı da fimdeki görüntüntüler de ters. düzeltirseniz sevinirim

   • EsKO diyor ki:

    Filmde söylediğiniz gibi bir soruna rastlanmadı. Sanırım bilgisayarınızdaki programları (Java ve Flash) güncellediğinizde sorun hallolacaktır.

  ''Moulin Rouge (2001)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats