Otomatik Portakal Altyazılı izle


 • Film izle
 • Otomatik Portakal Altyazılı izle
Otomatik Portakal Altyazılı izle

Otomatik Portakal – A Clockwork Orange
Hazırlayan:EsKO
Filmin Yönetmeni: Stanley Kubrick
Filmin Türü: Bilim Kurgu, Dram, Müzikal, Politik, Psikolojik, Suç
IMDB Puanı: 8.5
Yapım Yılı: 1971
Ülke: ABD, İngiltere
Dil: ingilizce
Altyazı: Türkçe Altyazılı
Yayınlanan Tarih: 15 Mart 1996
Senaryo yazarı: Stanley Kubrick, Anthony Burgess
Başrol Oyuncuları: Malcolm McDowell, Adrienne Corri, Steven Berkoff, John Clive, Patrick Magee, Warren Clarke, Aubrey Morris, Carl Duering, Clive Francis, Godfrey Quigley, James Marcus, Michael Bates

Geleceğin Britanyasında, ilaç bağımlısı bir çete her gece şiddet gösterilerinde bulunmaktadır. Adam dövüp, hırsızlık yapıp insanlara tecavüz etmektedir. Bir gece çetenin başı Alex diğerleri tarafından polise ihbar edilir. Hapse giren Alex’in cezasını hafifletmesi için önünde bir seçenek vardır: Bir deneye tabi tutulmak. Sonrasında Alex’in hayatı tümüyle değişecektir…


“Otomatik Portakal Altyazılı izle” için 21 Yorum

 1. ÖZKAN DURAK diyor ki:

  Stanley Kubrick 1951′den 1999′a kadar kısa filmer dahil 16 film çekmiştir. Toplumda şiddet, cinsellik, otorite, yozlaşma vs… konuları kullanmış ve her çektiği film birbirinden çok farklı, ayrıcalıklı bir yere sahiptir.Kusursuzluğu aramıştır bir sahneyi 127 kez çektiği bilinir(Gözleri Tamamen Kapalı filminde ).Şöyle der usta: “Bence okullarda yapılan en büyük yanlış, çocukları korkuyla motive ederek birşey öğretmeye çalışmaktır. Not alma korkusu, sınıfta kalma korkusu gibi. bir konuya ilgi duyarak öğrenmek ile, korku ile bir şeyi öğrenmek arasında nükleer bir patlama ile bir kıvılcım kadar fark vardır.”
  The Killing, Killer’s Kiss, Fear and Desire adlı filmleri piyasada yok ne yazık! Bu sitede Stanley Kubrick’in bu filmlerini görmek isteriz. Teşekkürler…

  • Bugra Yilmazg diyor ki:

   Bildigim kadariyla Stanley Kubrick Fear and Desire adli filmini hic sevmezmis, bu yuzden tum kopyalarini toplatmis, EsKO nun bu filmi bulabilecegini dusunmuyorum ne yazik ki..

 2. ÖZKAN DURAK diyor ki:

  Zeki Demirkubuz ”C Blok”, ”Masumiyet ve Atıf Yılmaz’dan ”Düş Gezginleri” filmlerini izlemek isterim.Yayınlarsanız ilgiyle izlerim.Teşekkürler………..

 3. baks diyor ki:

  filmi izleyemiyorum. videobb abonelik istiyor ve alternatifler çalışmıyor. lütfen partlı sistem koyarmısınız. teşekkürler

 4. dilara ser diyor ki:

  çok güzel bir film. insanı ”ahlak” kavramı üzerinde düşündürüyor.

  the shining filmini partlı olarak yüklerseniz çok sevinirim.

 5. vuuduuu diyor ki:

  98. dakikadan sonra filmi sona sarıyor izleyemedim

 6. Fuat diyor ki:

  Teşekkür ederim.

 7. gülşen uysal diyor ki:

  kötülüğe şiddete karşı orjinal bir filimsel bakış açısı.politikayla bütünleştirmesi ilginç.

 8. aylin dönmez diyor ki:

  İzlemeden önce kitabını okumanızı tavsiye ederim

 9. alper marlalı diyor ki:

  video izlenmiyor

 10. Maxim diyor ki:

  İyi bi filmdi, ama 8.5 puan bir az çok olmuş gibi geldi. Stanley için olsun o da artık…Baküden saygılar!

 11. allan poe diyor ki:

  çok değişik bir filmdi,farklıydı,güzeldi
  teşekkürler.

 12. CİHAN diyor ki:

  dindar-kindar nesil yetiştirme tartışmalarına referans olabilecek bir film.kubrick e özgün motiflerler..izleyin mutlaka..

 13. meral diyor ki:

  Teşekkürler.

 14. violet bayraklı diyor ki:

  izlerken stres oldum farklı bir film, Alex’ten başta nefret ettim sonra da onun için üzüldüm: (,, sinemasever her insanın izlemesi gereken kült filmlerden biri, sitedeki herkese emekleri için binlerce kez teşekkürler …

 15. Nesrin YALIN diyor ki:

  KUBRİCK, film boyunca Malcolm McDOWELL’ in egosunu okşamış, filmdeki karaktere dönüşmesine destek vermiş… Bi nevi “kanka” muhabbeti… Filmden sonra ise ilişkileri tamamıyla son bulmuş… Adamın fena yaralı bi anlatışı vardı!

 16. itech inn diyor ki:

  Üstüne sayısız yazı yazılmış,sosyoloji ve psikoloji fakültelerinde bitirme tezlerine konu olmuş sinema şaheseri..Arkadaşlarımız temelde çok güzel betimlemişler filmi..Ayrıca kitabı mutlaka okuyunuz diyen dostuma da katılıyorum sonuna kadar.Orijinal dildeki kelime oyunları ( mekan ,içki adları;eylemlerin cinsel tabanda yeniden adlandırılması; kısaca anlam ve ses çarpıtmaları) doğal olarak filmde enaz düzeyde kullanılmakta.Alex’in ekibi ve felsefesi(!) biraz yarım kalmış gibi kitaba göre..Sonuçta Kubrick ve Burgess….Ne muhteşem buluşma….

 17. y.s. diyor ki:

  otomatik portakal filmi izlemiş olduğum en güzel filmlerden bir tanesi. Kubrick’i bu yapmış olduğu bu film sayesinde hiç unutmayacağım. tabi m. mcdowell’in oyunculuk harikasını da görmezlikten gelemeyiz. bilim, canavar bir insandan uysal bir insan bile yaratabiliyormuş. demek ki dünyayı en çok değiştiren bilim PSİKOLOJİdir.

 18. HAZARRR diyor ki:

  BEN BU FİLMİ İLK İZLEDİĞİMDE ETKİLENMEİŞTİM. AMA 2 YIL SONRA HAZMETTİM :D

  İYİ FİLMDİR… FİLM’İN AFİŞİNDEKİ GÖZ VE ÜÇGEN ÜLLUMİNATİ SİMGELERİDİR…

  KUBRİCK USTA HEP FAVORİ YÖNETMENİM OLMUŞTUR… AMA SON FİLMİ GÖZÜ TAMAMEN KAPALI FİLMİNDEN 1 HAFTA SONRA ÖLMÜŞTÜR… O FİLMDE ULLİMİNATİ VE YAHUDİLERİ ELEŞTİRİDİĞİ İÇİN ÖLÜMÜ BİLE ŞÜPHELİDİR… FİLMİ KAÇIRMAYIN!

 19. HAZARRR diyor ki:

  YAŞASIN AKİRA KROSAWA SİNEMASI :)):):)

''Otomatik Portakal Altyazılı izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

   DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

  Yönetmenler


Histats