Rope (1948)


Rope (1948)

Ölüm Kararı, İp, Rope
Hazırlayan:EsKO
Yönetmen: Alfred Hitchcock
Ülke: ABD
Filmin Türü: Polisiye, Gizem, Gerilim
Türkçe Dublaj
Gerçek bir olaya dayanan film 1924 yılında Chicago Üniversitesi’nde okuyan Leopold ve Loeb adlı iki öğrencinin sınıf arkadaşlarını katletmeleri olayından esinlenilmiştir. Brandon ve Philip, Aynı evde yaşayan iki arkadaştır. Macera peşindeki iki kafadar Nietzsche ‘nin bir felsefi düşüncesinden etkilenerek yakın arkadaşları David Kentley’i öldürüp evlerindeki bir sandığa kapatırlar. Amaçları aynı gece evde bir parti vermek ve davet ettikleri üniversite hocalarına zekalarını ispat etmektir. İnsanlar hiçbir şeyin farkında olmadan partinin tadını çıkartırken konuklar arasında bir isim bir şeylerin yolunda gitmediğini fark etmeye başlar…

Rope (1948) on IMDb
Yapım Yılı: 1948
Gösterim Tarih: 28 Ağustos 1948
Senaryo: Hume Cronyn, Patrick Hamilton, Arthur Laurents, Ben Hecht
Filmin Süresi: 80 Dakika
Oyuncular: Dick Hogan, John Dall, Farley Granger, Edith Evanson, Douglas Dick, Joan Chandler, Cedric Hardwicke, Constance Collier, James Stewart, Alfred Hitchcock • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

 • Shenandoah (1965)
 • You Gotta Stay Happy (1948)
 • Mr. and Mrs. Smith (1941)
 • Jamaica Inn (1939)
 • Strangers on a Train (1951)
 • 

  “Rope (1948)” için 12 Yorum

  1. Ömer Civalek diyor ki:

   Alt yazılı versiyonu daha iyi. Sinema sanatı açısından özgün eserlerin alt yazılı olması gerek. Dublaj yapılacak filmler zaten seyirlikdir. Kalıcı eserler de dublaj eserin özünü alıp, geriye sözü bırakıyor ki o da yapılan anlamsız dublaja karşılık geliyor. Teşekürler. Ustanın özümseyemediğimiz filmlerinide böylece hazmetmiş olduk. Teşekkürler…

  2. orange diyor ki:

   hitchcock filmleri arasında herkese uyan, kendince muhteşem olan filmler vardır.
   şahsımca hitchcock üstadın en harika, kusursuza yakın, oyuncuları ve her karesinde düşmeyen heyecanı ile en güzel, etkileyici filmidir.
   mutlaka izlenmesi ve arşivlenmesi gerekir.

  3. kemal altay diyor ki:

   Nietzsche ‘nin yanlış okunuşuna bir gönderme… Hatta nazizme… Belki de hayatı yanlış okumanın bir yansımasıdır olanlar, Nietzsche bahane…
   Teşekkürler emeğin için EsKO.

  4. can diyor ki:

   hitchcock,Rope’da Amerıkan ruyası olan mukemele ulaşmak için ,her yolun denenebileceğini hırsların, hayatların dahı önune gecebileceğini bizlere çok iyi anlatmıştır.

  5. Yasemin Baysal diyor ki:

   Nasıl bir karar ve bunun yaşanmışlığı ile duyulan haz ,mutluluk,değişik bir heyecan ile izlenilen bir Hitchcock yapıtı ve daha hala çekim kaliteliği üzerinde olan bir film,teşekkürler,Esko bey.

  6. melancholia diyor ki:

   Alfred Hitchcock’un kişisel gövde gösterisi 10/8.5

  7. Swann diyor ki:

   Hitchcock’un izlediğim en iyi filmi. James Stewart ise harika yine. Hitchcock bu filmi bir dedekliflik filmi havasında işlememiş. Aksine bundan bilerek kaçınmış. James Stewart’ın oynadığı karakter olayı çözüyor ama bizleri şaşırtacak bir dedekliflik zekası ya da içgüdüsüne şahit olmuyoruz. Çok somut ve şüphe uyandıran 2 olay James Stewart’ı çözüme çok yaklaştırıyor ve ondan sonra gerisi geliyor.
   Diyologlar, verilen mesaj ve final etkileyici. İzlenmesi gereken bir film.

  8. egoist diyor ki:

   Sonuç varsa ; “Senin tepeden tırnağa için ve dışın,her zerren insanı olmalıdır:Çünkü insani olmak senin misyonundur.
   Misyon-Alınyazısı-Ödev! “

  9. nidya28 diyor ki:

   Teşekkürler.. Kardeşim.. Bir Odanın İçinde Geçen Şahane Bir Klasik…

  10. saadet diyor ki:

   güzeldi

  11. Ayda Gündoğdu diyor ki:

   Çok Güzeldi

  12. Ayda Gündoğdu diyor ki:

   Çok Güzeldi.Saygılar.

  ''Rope (1948)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats