Saklı Filmini izle


Saklı Filmini izle

Saklı, Cache, Hidden
Hazırlayan:EsKO
Filmin Yönetmeni: Michael Haneke
Filmin Türü: Dram, Gerilim, Gizem
IMDB Puanı: 7.3
Yapım Yılı: 2005
Ülke: Fransa, Avusturya, Almanya, İtalya, ABD
Yayınlanan Tarih: 3 Mart 2006
Senaryo yazarı: Michael Haneke
Türkçe Altyazılı
Başrol Oyuncuları: Daniel Auteuil, Juliette Binoche, Maurice Bénichou, Annie Girardot, Bernard Le Coq, Walid Afkir, Lester Makedonsky, Daniel Duval, Nathalie Richard, Denis Podalydès, Aïssa Maïga, Caroline Baehr, Christian Benedetti, Philippe Besson, Loic Brabant, Jean-Jacques Brochier, Paule Daré, Louis-Do de Lencquesaing, Annette Faure, Hugo Flamigni, Peter Stephan Jungk, Dioucounda Koma, Marie Kremer, Nicky Marbot, Malik Nait Djoudi, Marie-Christine Orry, Mazarine Pingeot, Julie Recoing, Karla Suarez, Laurent Suire, Jean Teulé, Carlo Azeglio Ciampi, Barbara Contini, François Négret

Georges, bir televizyon kanalı için edebiyat programı hazırlayıp sunmaktadır. Karısı ile birlikte son derece rahat ve huzurlu bir yaşamı olan Georges bir gün kaynağı belirsiz bir paket alır. İçinden, Georges’un ailesiyle birlikteyken gizlice çekilmiş görüntülerinin olduğu bir video kaset çıkar…

Zamanla, yeni paketler gelmeye başlar ve Georges, paketleri yollayan kişinin kendisini yakından tanıdığını düşünmeye başlar. Karısı ile birlikte polise gidip gitmeme konusunda kararsız kalan Georges, zaman geçtikçe kendi geçmişindeki bazı olaylar ile paketler arasındaki ilişki kurmaya başlar…

Yaşayan en önemli sinemacılardan birisi olan Michael Haneke imzasını taşıyan, sıkı bir gerilim filmi. Klasik bir gerilim filmi bekleyenleri, politik yönü ağır basan bir Haneke filmi olduğunu hatırlatalım. İlk gösterimi Filmekimi festivalinde gerçekleştirmiştir…Diffusé par Adcash

 • The Seventh Continent (1989)
 • Benny’s Video (1992)
 • The White Ribbon (2009)
 • Amour (2012)
 • La Pianiste (2001)
 • 

  “Saklı Filmini izle” için 17 Yorum

  1. ÖZKAN DURAK diyor ki:

   Prozak toplumunun, belki mutsuzluğunun dışa vurumu şiddet, her türlü engellenme halinde gerek vandalizm olarak gerekse kendinde olmayanı yok etmek gibi öfke patlamalarıyla ortaya çıkıverir. Eline silahını alan çocuk okulunu basar, aile faciasına neden oluverir.Haneke batı toplumunun sömürgeden sonra en önemli açmazını, göstermeden incelemeye devam ediyor. Modern toplum teknolojiyle birlikte bunalımlarını da yaratır, kimsenin içine sindiremediği şiddet sarmalı bumerang gibi yakalar, bulur.Güvensizlik salt bunalımı tetiklemez, tiksinme de yalnızlığı ve marazi duyguları depreştirir. Sonuçta yalnız insan; kendi yabancılaşmasını yaşarken hastalıklı fikirleri ortaya saçılıverir.Kanlı batı sömürgeci geçmiş asla bir geçmiş değildir artık, bugünü düne bağlayan yavan gerçekler/ karşılıklı paranoya kurbanı başkası yapmaz; asıl kurban kaçamadığımız gerçeklerdir…Teşekkürler Sevgili Esko…..

  2. kutluvatan diyor ki:

   Anlatım gücü son derece zayıf bir film izledim. Sinopsisinden daha güzel bir film olacağı duygusu uyandıran bu fim bence bir hayal kırıklığı. Seyredilsede olur seyredilmesede..

  3. necati diyor ki:

   Teşekkürler.

  4. Sadık Demir diyor ki:

   Teşekkürler arkadaşlar.

  5. Erdem ç. diyor ki:

   Filmler için ne kadar teşekkür edilse az.Bulunması zor ama abbott costello ikilisinin filmlerini bulabilir misin?

  6. Baki İlelebet diyor ki:

   Kimmiş?

  7. lelo diyor ki:

   merhaba,

   siteden bi çok film izledim ve çok teşekkür ederim. Mıchael haneke ‘nin diğer filmlerini de eklemeniz mümkün mü ? the seventh continent özellikle. teşekkürker tekrar.

  8. sen oguz diyor ki:

   ha ha ha:) bu fikri çok sevmiştim filmdeki karakterlerle kedi fare gibi oynayan bir yönetmen!!
   filmin başında bu kasedi kim gönderdi diye soruyor gerard depardeu türevi adam, juliet binosh’ta kimbilir belkide bizm gibi cici burjualarla alay etmek isteyen biri diyor, o görüntüleri gönderen yönetmenin kendisi !!!! gönderilen her kaset filmdeki bir sonraki sahneyi gösteriyor..arabadan çekilmiş bir video izliyorlar adam orayı tanıyor ve o yoldan geçerken yine aynı açıdan izliyoruz yani filmin sahnelerini yolluyor karakterlere, tanrının gözü gibi onları izlerken, o yüzden arap öldüğünde orayı çeken başka biri olamaz:..daha önce hiç yapılmamıştı daha analiz edilicek bir sürü sahne var ama üşendim şimdi

  9. Edin diyor ki:

   Ben üçüncü kez seyretim bu filmi. Her defasında yeni bir şey keşfeidoyorum. Belki bu kadar beğenmemin nedeni her iki artisti de çok sevmemdir.

  10. bilgeliksever diyor ki:

   manyak bu adam, iyi niyetli bir psikopat. sinemanın psikopatını arifiyle mukayese edelim ki, zıt kutupların çıkardığı kıvılcımın öğretici gücünden faydalanmış olalım: tarkovski’deki gibi bir olgunun derinden hissedilmesi, sezilmesi duygusu değil bu, çok farklı bir tarz, tır çarpması gibi.
   arifin sinema diline, üslubuna ve ifadesine vakıf olmak için talepkâr olmak gerekir, yoksa olgular gelip kendilerini zorlamazlar. burdaysa birşey öyle bir çarpıyor ki gerçekliğini sana dayatıyor âdeta,
   yavaştan gelen, derinden süzülen daha sıcak bir duygu değil, soğuk ve ani. şok etkisine benzeyen bir aydınlanma anının ardından diyosun ki, ha evet gerçekliğin böyle bir yönü var; bu da bir gerçeklik parçası.

  11. missbeti diyor ki:

   filmin bir çok alt metni varsa da benim için en çarpıcı olanı fransanın 17 ekim 1961 cezayirli katliamına değiniyor oluşuydu. ana karakterimiz de tıpkı fransa gibi geçmişinde yaptığı bir kötülük sebebiyle vicdan azabı duyuyor. ancak bu duyguyu öyle bastırmış ki onun bilinçaltından yaşamını rahatsız ettiğinin farkında değil. ancak o gerçekler bir gün su yüzüne çıkıyorr.
   filmin diğer bir ilginç tarafıysa aynı evin içinde yaşamalarına rağmen ilişkisi çoktan bitmiş çiftleri çok yalın ama çarpıcı bir dille anlatması. küçük çaplı ergenlik sorunlarına dahi değiniyor.
   sorunsuz izledim, tesekkurler esko

  12. hndegülll diyor ki:

   filmi izlerken biraz biraz yazdıklarınız aklım geldi ama tam anlamıyla anlayamamıştım lütfen yorum yapmaya devam edin çok faydalı ve öğretici işlevleri olduğunu bilin lütfen çok teşşekkürler

  13. mustafa kurtuluş diyor ki:

   bence bu film tamamen ırkcılık üzerine..adam cezayırli cemal’ı unutamıyor..onun vicdan azabından kurtulmaya çalışıyor..adam intihar edince de hala vicdanı rahatsız olmuyor..ama bunu bastırıyor..yalnız yaşayan annesini ve cemal onun vicdan azabı..kaset olaylarını da normal gerçeklikte düşünmeyin..çünkü haneke burda gerçek üstü bir anlatım tarzı kullanmış..o kasetler var da yok ta aslında adam’ın vicdanı olarak düşünülebilinir (adam’ın paronayası)..ayrıca, adam ın kurduğu bir komplo olarak da.. ki burda da kasetler sembolik kullanılmış denilebilir..çünkü adam cemal ın hayatını zaten mahvetmiş..belli normal bir mantık dizisi yok yani..

  14. ece kucur diyor ki:

   filmin eleştrisi http://goo.gl/uz5ye

  15. kartal murat diyor ki:

   iğrenç ötesi bir film bile değil nasıl bi şeyse izlenmesi değil iki saat işkence çekip hayatından 2 saat çalınmasını isteyen seyretsin diyecem ama bu sorumluluğa girmek istemem.bunu film diye yapan, insanları keriz yerine koymuş,kesinlikle izlemeyin.

  16. c.f. diyor ki:

   David Lynch ”Lost Highway” desem mi demesem mi!?

  17. Gizem diyor ki:

   Esko öncelikle paylaşımlar için çok teşekkür ederim. 71 fragmente einer chronologie des zufalls filmini bulamıyorum. paylaşman mümkün olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

  ''Saklı Filmini izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats