Saving Private Ryan (1998)


Saving Private Ryan (1998)

Saving Private Ryan, Er Ryan’ı Kurtarmak
Hazırlayan:EsKO
Filmin Yönetmeni: Steven Spielberg
Filmin Türü: Dram, Savaş
IMDB Puanı: 8.6
Yapım Yılı: 1998
Ülke: ABD
Yayınlanan Tarih: 11 Eylül 1998
Senaryo yazarı: Robert Rodat
Türkçe Dublaj
Başrol Oyuncuları: Tom Hanks, Matt Damon, Vin Diesel, Tom Sizemore, Edward Burns, Barry Pepper, Adam Goldberg, Giovanni Ribisi, Jeremy Davies, Ted Danson, Paul Giamatti, Dennis Farina, Joerg Stadler, Max Martini, Dylan Bruno, Daniel Cerqueira, Demetri Goritsas, Ian Porter, Gary Sefton, Julian Spencer, Steve Griffin, William Marsh, Marc Cass, Markus Napier, Neil Finnighan, Peter Miles, Paul Garcia, Seamus McQuade, Ronald Longridge, Adam Shaw, Rolf Saxon, Corey Johnson, Loclann Aiken, John Barnett, Maclean Burke, Victor Burke, Aiden Condron, Paschal Friel, Shane Hagan, Paul Hickey, Shane Johnson, Laird Macintosh, Brian Maynard, Martin McDougall, Mark Phillips, Lee Aaron Rosen, Andrew Scott, Matthew Sharp, Vincent Walsh, Grahame Wood, John Sharian, Glenn Wrage, Crofton Hardester, Martin Hub, Raffaello Degruttola, Nigel Whitmey, Sam Ellis, Erich Redman, Tilo Keiner, Stephan Grothgar, Stephane Cornicard, Michelle Evans, Martin Beaton, Anna Maguire, Nathan Fillion, Leland Orser, Michael Mantas, David Vegh, Ryan Hurst, Nick Brooks, Sam Scudder, John Walters, Dorothy Grumbar, James Innes-Smith, Harve Presnell, Dale Dye, Bryan Cranston, David Wohl, Eric Loren, Valerie Colgan, Amanda Boxer, Harrison Young, Kathleen Byron, Rob Freeman, Thomas Gizbert, John de Lancie, James Embree, Declan Geraghty, Taylor Murphy, Abbe Muschallik, Nina Muschallik, Paul Sacks, Mac Steinmeier, Vincent Ventresca

Normandiya çıkartmasının yapıldığı 6 haziran 1944 günü küçük bir askeri birliğe farklı bir görev verilir. Düşman bölgelerine sızarak paraşütçü er James Ryan’ı kurtaracaklardır. Çünkü 4 çocuk annesi bir kadın, diğer 3 çocuğunu savaşta kaybetmiştir ve son çocuğunu da kaybetmek istemiyordur. Washington’ın emri kesindir. Kadının oğlu bulunacak ve sağ olarak getirilecektir. Yüzbaşı Miller’ın askerleri bir yandan tehlikelere göğüs gererken bir yandan da emri sorgulamaktadır. Bir insanın hayatı sekiz insanın hayatını tehlikeye atmaya değer mi?

Yapım, 1999′da aday olduğu 11 daldan, aralarında en iyi yönetim ve en iyi görüntü yönetiminin de olduğu 5 dalda Oscar ödülünü almıştı…
 • Munich (2005)
 • Angels And Demons (2009)
 • Jurassic Park (1993)
 • Jurassic Park 2 Lost World (1997)
 • Pitch Black (2000)
 • 

  “Saving Private Ryan (1998)” için 9 Yorum

  1. ramazan diyor ki:

   ESKO kardes er rayn tamam cok harıka bır savas fılmı tartısılmaz ama haftalardır yenı savas fılmı yuklemıyorsun belkı unutmussun dıye soyluyorum okE !

  2. kenan pala diyor ki:

   Mükemmel bir filim. İlk yarım satlik bölümü başlı başına bir başyapıt. Onu izledikten sonra, yüreğiniz hala sağlamsa filme devam edebilirsiniz. Tom Hanks’in en iyi performansı. İkinci Dünya savaşı ve genelde savaş üzerine yapılmış en iyi bir kaç filimden biri. Spilberg’in başyapıtı. Unutulmaz, unutulmasına imkan olmayan, her sahnesi beyinlere kazınan çok güçlü bir filim. Tam bir insanlık komedyası. İzleyenler bir kere daha mutlaka izleyecek. Arşiv yapanlar kaydedecek. İzlemeyenlerse mutlaka izlemeli. Mutlaka, ama mutlaka izlemeli. Hele savaş tamtamlarının çaldığı şu günlerde herkesin izlemesi lazım bu filmi.

  3. duygusuuz diyor ki:

   GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR FİLM YA 2. KEZ İZLEDİM TOM HANKS IN FILMLERI ZATEN HEP GÜZEL OLUYOR IZLEMEYENLERE TAVSIYEDIR…

  4. Erhan ÇOLAK diyor ki:

   gercekten harıka bı fılım kacıncıya ızledıgımı hatırlamıyorum ama yek kelımeyle harıka herdefasın da ızledıgımde o nernılerı goturmeyen askere nekadar kurur etsem de :)) ızkenekten bıkmıyorum herlesınde ızlemesını tafsıye ederım ılklerde dvd sını almıstım ızlemekten artık okumuyo :)) sımdı burdan devam :)

  5. mesutcivil diyor ki:

   cok.mükkemmel.harika.film.10.numara.film

  6. Nesrin YALIN diyor ki:

   Bu filmin ilk yarım saatinde bir çok izleyicinin salonları terk etmesi haberlere konu olmuştu. İzleyince pek de reklam kokan bir durum olmadığı anlaşılıyor elbet. Konusu, yönetimi,oyuncuklarıyla muhteşem bir film !

  7. MUZAFFER SARACOGLU diyor ki:

   tesekkürler güzeldi

  8. fearless diyor ki:

   Kenan kardeşe katılıyorum. film budur böyle yapılır.

  9. DUMDUM diyor ki:

   Eskooo filmler hep silinmişşşşşşşş

  ''Saving Private Ryan (1998)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats