Shogun

9f21166390195b895b22732cbcedb821-min
17. Yüzyılın feodal dünyasında, İngiliz kaptan John Blackthorne yönetimindeki gemi, Japon kıyıları yakınlarında kaza geçirir. John Blackthorne için artık büyük bir mücadelede başlamış olur. Shogun unvanı (Beyliklerin hepsini bünyesinde toplayan, tüm Japonyanın hükümdarı) için mücadele eden, Toranaga ve Ishido arasındaki mücadeleden nasibini alırken, buradan kurtulma çabaları da sonuçsuz kalır.

Bir batılının gözüyle Japon feodalizminin görkemli panaromasını oldukça iyi yansıtan yapım, adadaki iktididar çekişmeleri ve taraf olmak zorunda kalan bir beyaz adam, Anjin-san’ın hikayesi. Ayrıca bir diğer dipnot ise; filmin anlatıcısı Orson Welles…

1980 yılında TRT ekranlarında yayınlanan bu mini dizi, O dönem oldukça ses getirmiş ve Türk halkı tarafındanda beğenilmişti.

Shogun Bölüm 01
Shogun Bölüm 02
Shogun Bölüm 03
Shogun Bölüm 04
Shogun Bölüm 05
Shogun Bölüm 06
Shogun Bölüm 07
Shogun Bölüm 08

Dikkat: VİDEO AÇILMIYORSA, SAYFANIZI YENİLEYİP TEKRAR DENEYİN, AÇILACAKTIR.

Bu filmler ilgini çekebilir...

11 Yorum

 1. y.s. dedi ki:

  shogun dizisinin tamamını daha önce izlemiştim. çok güzel bir dizi. herkesin izlemesini tavsiye ederim.

 2. memo dedi ki:

  top shogun..

 3. mine dedi ki:

  siteyi çok beğendim. eski dizileri ve filmleri vermeniz çok güzel bir şey. çünkü eski yapımlara ulaşmak ya zor ya da imkansız.

 4. salihberkay1974 dedi ki:

  çocukluğumuzun efsane dizilerinden biri..uzun süre japonlardan korkmama neden olmuştu..o yıllardan ‘pamuk ipliği’ , ‘martı adası’ ve ‘savaş rüzgarları’ dizilerini de bulup bize izletebilirsen büyük iş yapmış olursun esko..emeğine sağlık

 5. Can Duman dedi ki:

  Tam nostalji. Eline sağlık Esko. Salihberkay ve Mineye katılıyorum. Zahmet olmayacak ve yer sorunun da yoksa hem eski nostaljik tatlar hem de her sitede ulaşılamayacak değerler olduğu için eski dizi ve filmlere yer vermen bizleri çok sevindirecek.

 6. s.öymen dedi ki:

  Bir de Samurayın İntikamı’nı yayınlarsanız çok seviniriz..

 7. whodoom dedi ki:

  Dizi mükemmle , eski ama 2014 yılında biledaha iyi çekilemezdi, mutlaka izlenmesi gereken esaslı bir dizi, bu arada japon kültürü hakkındada temel fikirler ediiyorsunuz, Saygının yeri ve öneminin japon kltüründeki yeri Ölüm ve Yaşam birdir. felsefesine dayandırılıyor……….

 8. Şaban çevik dedi ki:

  Mükemmel esko emeğine sağlık teşekürler

 9. tubik dedi ki:

  esko lütfen köle isaura dizisini de bulabilrmisin? 1980 yapımlı…

 10. lami dedi ki:

  1980 li yillarda hollanda televizyonunda oynamisti hey gidi yillar. Esko tesekkurler.

 11. Adem dedi ki:

  çok güzel bir dizi, çocukluğumuzun en güzel dizilerinden di .Umarım yeniden ve daha güzel ama konuya sadık kalınarak Marvel yada HBO tarafından yeniden çekilir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir