Tatlı Hayat Filmini izle


Tatlı Hayat Filmini izle

Tatlı Hayat, La Dolce Vita, The Sweet Life Film izle
Hazırlayan:EsKO
Filmin Yönetmeni: Federico Fellini
Filmin Türü: Dram
IMDB Puanı: 8.1
Yapım Yılı: 1960
Ülke: İtalya, Fransa
Yayınlanan Tarih: 12 Mart 1966
Senaryo yazarı: Federico Fellini, Ennio Flaiano
Türkçe Altyazılı
Başrol Oyuncuları: Marcello Mastroianni, Anita Ekberg, Adriano Celentano, Anouk Aimee, Alain Cuny, Audrey Mcdonald, Riccardo Garrone, Valeria Ciangottini, Enzo Cerusico, Walter Santesso, Magali Noël, Yvonne Furneaux, Annibale Ninchi

‘La Dolce Vita’, Roma şehir yaşantısının modern yozluğunu ve sofistike ahlak çöküntüsünü yüksek sosyetenin peşinde koşan bir gazetecinin gözünden anlatır. Genç gazeteci Marcello Rubini gerçek bir eser yaratmanın düşüyle yaşar; ancak çalıştığı gazetenin ona sağladığı para ve prestijden de vazgeçemez. Günlerini Roma’nın en şık caddesi Via Veneto’da, bir sonraki skandalın peşinde koşarak geçirir.
Filmde Marcello’nun yedi günü ve gecesini, birlikte olduğu farklı kadınlarla ilişkilerini, arka planda 1960′ların gençlik ve heyecanıyla kaynayan Roma sokakları ve sosyete yaşantısından kesitlerle izleriz. Marcello seks, içki, partiler ve alemlerle dolu bir dünyada savrulurken bile aslında haz almadığı bu ‘tatlı hayat’ı sonuna kadar yaşamaya devam eder. Onunki ruhsuz ve heyecansız bir varoluştur…
 • La Strada (1954)
 • And The Ship Sails On (1983)
 • Eight and a Half (1963)
 • Amarcord (1973)
 • Nights of Cabiria (1957)
 • 

  “Tatlı Hayat Filmini izle” için 12 Yorum

  1. Mengene diyor ki:

   EsKO müthişsin kaliteli filmlere ve usta yönetmenlerle buluşmamıza devam ediyoruz.

  2. ÖZKAN DURAK diyor ki:

   Tüm bu filmde anlatılan şehvet, para, hırs, eğlence, yozlaşmışlık ya da magazin düşkünlüğü mü daha saçma; yoksa toplumumuzun dizi kültürsüzlüğü, magazin seviyesizliği, özel hayatın laçka olmuş hali ya da toplumun sırf şu veya bu saçma dizide kendini bulması mı, onca akşamlarını geçirmesi mi daha saçma henüz karar veremedim?Magazinin süregelen, toplumu adeta esir almış saçma hali bir grup elit (kalburüstü) yozlaşmış burjuvazi üzerindeki anormal baskısı…Ne diyelim ülkemizde olduğu gibi pop kültürsüzlüğü, futbola indirgenmiş sohbetler, tüketim çılgınlığı (ki tükettikçe varsın yani), tvnin bizi evlerimize esir etmiş kader mahkumluğundan da bahsetmeden geçemeyeceğim…. Neye değer verilmeli, kültür ve sanat, felsefe, edebiyat vs. toplumun derdi değil aslında tek derdimiz ceplerimize daha çok para girmesi ve tatlı bir hayata devam etmekten başka bir şey değil…..Değerli önemsizler; önemsiz değerlilerin siz de farkına varacaksınız……Teşekkürler ustalar için…….

  3. butterfly diyor ki:

   çekimler, sahne düzeni, görsellik harika ama konu beni hiç sarmadı. filmin yarısında sıkılmaya başladım. 10 üzerinden 5

  4. arzu diyor ki:

   tarih tekerrürden ibarettir derlerya.yıl 1920 ,1950 2012 hatta 2512 olsun.hayatta anlamsızca yaşayan neden varolduğunu unutan hatta hiç bilmiyen insanlar oldukça bu düzen bozulmaz.tv açınca magazin progamlarında olan saçmalıklar düzeysiz ilişkiler tuhaf hareketler görmüyormuyuz.ben bu flimmi izlerken yoruldum.bence insan , insan gibi yaşamalı.bu flim yaşantımın ne kadar muazzam olduğunu gösterdi bana.izlenmesi gereken bir yapım.teşekkürler

  5. ömür diyor ki:

   linkleri yenileyebilirseniz seviniriz bir çok film açılmıyor malesef

  6. albina diyor ki:

   filmi bulunca çok sevindim ama ne yazık ki açılmıyor. bir şey yapamaz mısınız?

  7. albina diyor ki:

   sinema tarihinin en ilginç filmi olduğu yazıyor.. mutlaka izlenmesi kazım ama izleyemiyoruz :(

  8. Demet Yüksel diyor ki:

   Çivisi çıkmış bir dünyada mahşer öncesi çılgınlığı gibi bir zevke dalış… Haz, kibir, gösterişçilik ve budalalığın kolkola girdiği bir ayrı alem… Fellini, grotesk sahneler ve karakterlerle insanın anlamsızlığa anlamsızlık katışını göstermiş. Toplu bir delilik ve histeri halini gösterirken modern zor zamanların kaymağını yiyenleri de sarakaya almış.

  9. anna karenina diyor ki:

   film fena değildi.süre çok uzun. anlatım yer yer sıkıcıydı. altyazılar eksikti. bir kaç filmde de aynı sorun var buna dikkat edilirse iyi olur.

  10. Fulya diyor ki:

   Helikopter girer önce sahneye ucunda bir İsa heykeli sarkar kollarını iki yana açmış yüzü huşu içinde hep o dalgalı saçları uzun omuzlarından dökülen bebek gözlü İsa. Sonra bir apartmanın terasında güneşlenen kızlar bikinili ve el sallarlar yaklaşan helikoptere belki o büyük ikonaya bilinmez. Kurtarıcı Mesih göğe yükselmiştir üstelik Katoliklerin merkezinde ama helikopterden sarkan birkaç paparazzi -ve üstelik bu isim Fellini’ nin dolce vita’ sından tam da o yapışkan gazetecilerden biri olan aynı isimli adamdan almıştı- bikinili kızlara bakarlar ve gürültüden anlaşılmayan sesleri, biz el hareketlerinden anlarız tek dertleri kızların telefon numaralarını almaktır. Başlangıç sahnesi ve son sahne arasında benzerlik dikkatimi çekti. Son sahne deniz dalgaları kıyıya vurur ve Romalı olmayan önceki sahnelerden hatırladığımız u isimli şehirden olan şu sarışın kızımız hani dönemin moda şarkısını mırıldanırken işte son sahnede yine Marcello’ nun karşısına çıkar bir şeyler söyler ama anlaşılmaz. İşte film bu iki sarkaç arasında geçiyor. Ahlaksal anlamda ve bence bu yüzden her açıdan tam bir çöküntü içinde olan üst tabaka sosyetenin ve roma şehrinin sahte Meryemli arayışları yağmur altında zatüre geçiren ölen küçük kızı, birbirlerine aşık oldukları yalanına o an ama sadece bir an sarılma ihtiyacı hissettikten dakikalar sonra önlerine çıkan ilk kişinin kollarına atılan zavallı insanlar, iki küçük çocuğunu öldüren ve intihar eden filmin en normal adamı… dünyanın en muhteşem çeşmesinde yıkanan şişman sarışın bir bebeğe benzeyen sarışın aktris. Bunlar aklımda kalanlar. Ama yine son sahneye dönersek denizden çıkartılan şu malum deniz yaratığı gözlerini dikmiş ölü bir nazarla bakar onlara. Ve yine gürültü.

  11. gülşen uysal diyor ki:

   sanırım 2 büyük dünya savaşından sonra insanlık kendini eğlenceye verdi. eğlence sektörü olabildiğince acıları unutmak için var oldu.böyle bir dünya içerisinde inaçlarda yerini koruyorken arayış çeşitleri de arttı.eğlence dram trajedi tarihi olgular kadın erkek aile fellini sanki tüm dünyayı bir filme sığdırmaya çalışmış. içine sanatı da koymuş mimariyi sokağı caddeyi belki italya reklamı da var pizzası otoları şairi artistleri vb o devin aynası bir film olmuş.izlemek büyük keyifti.geçmişten bir film ama o yılları bize göstermesi tarih etkisi yapıyor sinema sanatı.

  ''Tatlı Hayat Filmini izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats