The Rocky Horror Picture Show (1975)

the-rocky-horror-picture-show-1975-movie-free-download-hd-720p-min

The Rocky Horror Picture Show, 1975 yılında gösterime giren Britanya yapımı bilimkurgu ve korku filmlerinin parodisi olan bir müzikal/komedi filmidir. İlk gösterimi 1975 yılında yapılan film, sinema salonlarında en uzun süre gösterilen filmlerden biridir. Film kitleler arasında bir gece yarısı gösterimi filmi olarak ün kazandı. The Rocky Horror Picture Show, saygın film stüdyosu 20th Century Fox şirketinin pazarladığı ilk gece yarısı gösterim filmidir. Tüm zamanların uluslararası en çok bilinen gece yarısı gösterimi filmi olan The Rocky Horror Picture Show, ayrıca bu türün en çok kazanan filmlerindendir. Film, 2005 yılında “kültürel, tarihsel ya da estetik açıdan önemli” bulunduğu için Birleşik Devletler Ulusal Film Arşivi’ne eklendi.

Yeni nişanlanmış olan Janet Weiss (Susan Sarandon) ve Brad Majors (Barry Bostwick) yağmurlu bir gecede yollarını kaybeder. Ardından Weiss ve Majors bir şatoya sığınırlar. Bu şatonun sahibi, travesti bir bilimadamı olan Dr. Frank-N-Furter’dır (Tim Curry). Dr. Frank-N-Furter, o gece Rocky Horror adında bir aşk kölesi yaratacağını açıklar. Janet Weiss ve Brad Majors’ın saklı kalmış ve bastırılmış duyguları ortaya çıkar.

The Rocky Horror Picture Show
The Rocky Horror Picture Show (1975) on IMDb

Yönetmen: Jim Sharman
Tür: Komedi, Müzikal
Türkçe Altyazılı
Ülke: İngiltere, ABD
Yapım Yılı: 1975
Gösterim tarihi: 14 Ağustos 1975 (Londra)
Yazar: Richard O’Brien, Jim Sharman
Sinematografi: Peter Suschitzky
Filmin Süresi: 1 saat 41 dakika
Oyuncular: Tim Curry, Susan Sarandon, Barry Bostwick, Richard O’Brien, Patricia Quinn, Nell Campbell, Jonathan Adams, Peter Hinwood, Meat Loaf, Charles Gray

Dikkat: VİDEO AÇILMIYORSA, SAYFANIZI YENİLEYİP TEKRAR DENEYİN, AÇILACAKTIR.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir