The Shop Around the Corner (1940)


 • Film izle
 • The Shop Around the Corner (1940)
The Shop Around the Corner (1940)

Köşedeki Dükkan, The Shop Around the Corner
Hazırlayan:EsKO
Yönetmen: Ernst Lubitsch
Ülke: ABD
Filmin Türü: Romantik, Komedi, Dram
Türkçe Altyazılı
Alfred Kralik 1930′ların Budapeşte’sinde on yıldan beri bir mağazada satış sorumlusu olarak çalışmaktadır. O ve mağazada çalışan diğer elemenlar bir hayli sinirli ve cimri olan patronları Hugo Matuschek’ ten bir hayli çekinmekte ve sıkı bir şekilde çalışmaktadırlar. Alfred, o dönemde yaygın olan modaya uyup bir kız ile mektup arkadaşlığı yapmaya başlamıştır. Henüz tanışmadığı ancak yazılarına hayran kaldığı bu genç kız ile ilgili niyeti ciddileşir ve sonunda onunla tanışmaya karar verir…

Bu sıralarda mağazada yeni işe alınan Klara Novak ile hiç geçinememektedir. Klara da aynı Frank gibi birisi ile mektuplaşmaktadır. Yazılarına hayran kaldığı ve henüz görüşmediği için hayallerinde mükemmel biri olarak canlandırdığı bu genç adamla yazışarak gündelik sıkıntılarından uzaklaşmaya, Frank ile olan tartışmalarının üstesinden gelmeye çalışır. Günlük hayatta birbirlerinden hiç hoşlanmayan bu iki genç farkında olmadan birbirleri ile yazıştıklarının farkında değildirler..

The Shop Around the Corner (1940) on IMDb
Yapım Yılı: 1940
Gösterim Tarih: 12 Ocak 1940
Senaryo: Samson Raphaelson, Miklós László, Ben Hecht
Filmin Süresi: 99 Dakika
Oyuncular: Margaret Sullavan, James Stewart, Frank Morgan, Joseph Schildkraut, Sara Haden, Felix Bressart, William Tracy, Inez Courtney, Sarah Edwards, Edwin Maxwell, Charles Halton, Charles Smith, Charles Arnt, Joan Blair, Mary Carr, Mabel Colcord, Claire Du Brey, William Edmunds, Grace Hayle, Ernst Lubitsch, Mira McKinney, Renie Riano, Gertrude Simpson, Ruth Warren • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.
 • Diffusé par Adcash

 • Shenandoah (1965)
 • You Gotta Stay Happy (1948)
 • Vertigo (1958)
 • Rope (1948)
 • Mr. Smith Goes To Washington (1939)
 • 

  “The Shop Around the Corner (1940)” için 23 Yorum

  1. Ömer Civalek diyor ki:

   Evet sonunda Jimmy gelmiş…..teşekkürler. Bir oyun yazarının eserinden uyarlamadır.Tom hanks ve Meg Ryan ‘in oynadığı You’ve Got Mail, bu filmden esinlenmiştir. TeŞekkürler…

  2. ismail özgülen.HATAY diyor ki:

   eline sağlık esko süper bir klasik,hemde james steward la siyah beyaz efsanesi harikasın esko,başarılar..

  3. winpohu diyor ki:

   james stewart ‘ın en iyi filmlerinden biri. İstek yaptıktan sonra burada görmek beni çok mutlu etti. İzle izle bıkmam bu filmden. İlk yeniden çevrimi in the good summer times , daha sonra da You ‘ve got a mail filmidir. Teşekkürler .

  4. Nesrin YALIN diyor ki:

   Bir oyuncu oynadığı filme “kendi büyüsünü” ancak bu kadar taşıyabilir !
   James STEWART … Eşsiz, benzersiz oyuncu !

  5. meral diyor ki:

   esko filmde sorun var. Görüntü yarım.
   teşekkürler

  6. Osman Yavuz diyor ki:

   Sıkılmadan izlenecek çok güzel bir film daha. Eline sağlık ESKO.

  7. nermin öztürk diyor ki:

   Filmler açılıyor ancak tamamını izleyemiyorum.Geçen akşam da Dr. jivago yarım kaldı. Ne oluyor anlayamıyorum aydınlatırsanız sevinirim.

  8. nalan diyor ki:

   emeginize sağlık…teşekkürler….çok güzel bir stewart filmi..

  9. serpil diyor ki:

   çok güzel bir filmdi…emeğinize sağlık…diğer james stewart filmlerini de eklerseniz harika olur…you gotta stay happy,magic town,come live with me,next time we love gibi…

  10. Demet Yüksel diyor ki:

   Ernst Lubitsch, sağlam bir hikayeyi anlatmanın hazzını seyirciye fazlasıyla hissettiriyor. İnsanların meşrebini çok iyi elinde tutan, duygulardaki iniş-çıkışları yakalayabilen, naif ama kendini ciddiye aldırmayı bilen bir mizah anlayışı sözkonusu….

  11. altan cengiz diyor ki:

   Çok güzel, çok net bir film…

  12. hazar diyor ki:

   james stewart’ın olduğu her filmin ilgi çekici olması muhtemel bir oyunculuk ve duruş sergiliyor. insanın kalp atışlarını hızlandıran insanın içini mutlulu dolduran bir yapım.

   tekrar tekrar izlenecek bir eser. KAÇIRMAYIN!!!!!

  13. orhonorhon diyor ki:

   The Shop Around the Corner,de ne tablet ne neptop ne cep göreceksiniz

  14. Melike diyor ki:

   Bu siteyi bulduğumdan beri sanki hazine bulmuş gibi seviniyorum.

  15. Elif ak diyor ki:

   Mükemmel bir film.ilk kez izlicek olanlara özeniyorum.

  16. ADM diyor ki:

   James steward’ın en iyi filmlerinden biri.

  17. İdris Küçükömer diyor ki:

   ESKO’cuğum bir tanesin; böyle devam… yanaklarından öpüyorum.

  18. hatice diyor ki:

   maalesef seyredilemeiyor…illk dakikalarda takılıyor…

  19. botanical diyor ki:

   filmi izlemek için yada sitede nereye tıklasam oyun açılıyor ya da virüs gibi anlamadığım bişeyler açılıp duruyor öyleki bilgisayarı kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Neden böyle oluyor. çok can sıkıcı bir durum.

   • EsKO diyor ki:

    Sitede sadce bir reklam var o da günde bir kere gösterim yapıyor. Eğer yaşadığınız sorun bilgisayarınızın donmasına kadar gidiyorsa en kısa zamanda formatlamanızı öneririm. Bu durum siteden kaynaklı değil.

  20. botanical diyor ki:

   Teşekkür ederim. en kısa zamanda ilgilenirim artık. Burada bu sorunu yaşadığım için burasıyla ilgili birşey mi diye düşünmüştüm.

  21. botanical diyor ki:

   Çünkü bu siteyle ilgili bir sorun yaşarsam kendimi kötü hissediyorum. Burası benim kendimi iyi hissettiğim dinlendiğim bir yer. O yüzden ayrıca da teşekkür ederim.

  ''The Shop Around the Corner (1940)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats