The Tragedy at Marsdon Manor (1991)

poirot-min
The Tragedy at Marsdon Manor (1991) on IMDb
Olaylar Poirot’nun Northern Union Sigorta Şirketi’nde yönetici olarak çalışan bir arkadaşının ricası ile başlar. Adamın isteği bir müşterisinin ölümünü araştırmaktır. Ortayaşlarda olan müşterisi, 50.000 poundluk bir hayat sigortası yaptırdıktan bir kaç hafta sonra ölü bulunur. Bay Maltravers’ın finansal açıdan sıkıntıda olduğuna yönelik dedikodular dolaşmaktadır. Adam garip bir şekilde sigorta için yüklü bir ödeme yapıp sonrasında intiharı seçmiş gibi gözükmektedir. Böylece hak doğrudan genç karısına geçmiş olacaktır…

Marsdon Mslikanesi davasında olayı araştırmak için Hercule Poirot ve dostu Arthur Hastings hemen harekete geçerler ve Essex’te yer alan Marsdon Manor’a ulaşırlar. Adamın ölü bulunduğu yer burasıdır. Cesedinin yanında küçük bir av tüfeği de vardır. Evde görevli ile görüşürler ancak ters giden birşey bulamazlar….

The Tragedy at Marsdon Manor, Marsdon Malikanesinde Trajedi
Yönetmen: Renny Rye
Ülke: İngiltere
Tür: Polisiye, Gizem
Sezon:03 Bölüm:06
Yapım Yılı: 1991
Gösterim Tarih: 3 Şubat 1991
Senaryo: Agatha Christie, David Renwick
Filmin Süresi: 50 Dakika
Oyuncular: David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Ian McCulloch, Geraldine Alexander, Alastair Duncan, Anita Carey, Desmond Barrit, Ralph Watson, Edward Jewesbury, Geoffrey Swann, Hilary Sesta, David Lloyd, Pat Keen, Richard Bebb

Agatha Christie’s Poirot Tüm Bölümler

Dikkat: VİDEO AÇILMIYORSA, SAYFANIZI YENİLEYİP TEKRAR DENEYİN, AÇILACAKTIR.

Bu filmler ilgini çekebilir...

64 Yorum

 1. melis dedi ki:

  ne güzel bir sabah oldu bu böyle.
  teşekkürler EsKO (:

 2. murat can dedi ki:

  muhteşem bir sürprizzzz…teşekkürlerr..

 3. derin dedi ki:

  çok iyi oldu bu, teşekkürler…

 4. wayfarer2140 dedi ki:

  gözlerim oldu fıldır fıldır

 5. M.ÇELİK dedi ki:

  Teşekkürler ama aralar uzamaya başladı.Bitiyor demeyin sakın.

 6. gözde dedi ki:

  yaşasın :)

 7. Gencoy Sumer dedi ki:

  Bir romana yetecek kadar ipucuyla dolu, ama dramatik olark zayıf bir Poirot filmi. Agatha Christie, daha önce kullandığı binlerce klişeyi bu hikayede de kullanmış. Ortaya inandırıcılıktan uzak , yer yer saçma (katilin cinayete karar verme zamanının tuhaflığı gibi) bir hikaye çıkmış. Bunun en fazla belirginleştiği kısım, cinayet itirafı sahnesi. O ne akıllı, o ne zeki, o ne cesur ve o ne şanslı adamdır ki, finalde herşey Poirot’nun yanındadır ve katil, hiç de gereği yokken suçunu itiraf ediverir. Koskoca Scotland yard’ın ise Poirot hazretlerinin emrine amade olması tam bir komedi. Baş Müfettiş Japp, herhalde polisiye edebiyatın en budala polislerinden biri olsa gerek.

  • Aytekin Baki dedi ki:

   Hislerime tercüman oldunuz değerli Sumer…O budala polis memurları,şefleri,müfettişleri Poe’dan ;Doyle’dan; Leroux’dan araklanmış karakterler değil midir zaten :)) Nihayet büyük (!) Poirot’ya laf söyleyebilen biri daha çıktı…Hoşgeldiniz aramıza:)))

   • tugceee dedi ki:

    söyledıklerınıze pek katılmıyorum acıkcası eger memnun degılsenız ızlemek mecburıyetınızın olmadıgını da belırtmek ısterız.Poırot karakterını ızlemek ıcın hergun bu sıteye bınlerce kez bakan ınsanların arasına boyle yorumlar bıraz rahatsız edıcı acıkcası…

    • Miss_Yen dedi ki:

     İyide herkez Poirot’yu sevmek zorunda değilki,Agatha teyzenin kendisi bile sevmez Hercule Poirot karakterini.Kaldıki bu insanlar da kötü bişey söylememiş filmi eleştirmişler ki bu da doğal hakları bence.Ben de pek sevmem Hercule Poirot karakterini.Ama Japp’ı severim.Bana göre 5000 tane Poirot’yu üst üste koysanız Büyük Dörtler romanındaki bir Li Chang Yen etmezler :) Yani insanlar fikirlerini söyleyebilmeli diye düşünüyorum.Saygılarımla :)

     • tugcee dedi ki:

      haklısınız bende ınsanlar fıkırlerını söyleyebılmelı dıye sıradan bı eleştırıyı eleştırdım sorunda bu eleştırıyı kaldırabılmekte aynı nezakette ve sabırda cevap verebılmektedır :) ben rahatsız oldgum konuyu soyledım ama sankı sahsınıza hakaret etmısım gbı davranmak pek eleştırıye acık kısılerın davranısları degıl bana gore.

    • Gencoy Sumer dedi ki:

     Öncelikle şunu söyleyeyim, 1971 yılında, ilk okuduğum Poirot romanından beri iflah olmaz bir Agatha Christie hayranıyım. Ama bu onun yazdıklarını elştirmeme engel değil. Beğenmiyorsanız izlemeyin demek bence işin kolayına kaçmaktır. Bir eser eleştirilmişse, neden eleştirildiğine ve bu eleştirinin doğru olup olmadığına bakmak gerekir. Eleştiri, daha seçici olmamızı, daha rafine bir beğeni anlayışına ulaşmamızı sağlar. Elbetteki burada yapılan “Harikasın Esko”, “Çok beğendim”, “Müthiş güzel bir filim”, “Harikaydı” ya da “Beğenmedim”, “Berbat bir filim,” Vakit kaybı” türünden değerlendirmeler eleştiri sayılamaz. Hatta bunlara yorum bile denemez. Siz beğenmemiş olabilirsiniz. Ama bu diğerinin beğenmeyeceği anlamına gelmez, öyle değil mi?
     Agatha Christie ve Poirot’a gelince…. Yazarın aynı türde yazdığı 70’den fazla roman, bir o kadar da hikaye ve oyun var. Böyle olunca bazı romanların belli bir kalitenin altında kalması kaçınılmazlaşıyor. Buna rağmen, ABC cinayetleri, Beş Küçük Domuz, Filler de Hatırlar, Roger Ackroyd’un Ölümü, On Küçük Zenci, Kütüphanedeki Ceset, Koltuktaki Ölü gibi şaheserler de onun kaleminden çıkmıştır.
     Agatha Christie’nin Roger Ackroyd’un Ölümü romanı olağanüstü bir eserdir. (Filminden söz etmiyorum) Romanın bir kaç kere farklı düzeylerde okunmasını gerektirecek kadar sıradışıdır. Agatha Christie, bu romanında bilerek ve isteyerek, gerçek katili gizlemiş, onun yerine masum birini idama göndermiştir. ve gerçek katil, hala romanın sayfaları arasında, adaletin pençesinden uzak, yaşamını huzur içinde sürdürmektedir. Bu konudaki ilginç bir çalışmayı http://www.polisiyedurumlar.com/ sitesinde okuyabilirsiniz.

    • Aytekin Baki dedi ki:

     Oldu tugceee hanımcım..koro halinde alkışlarız o zaman…aykırı ve farklı düşüncelere katlanamadığımız an faşizmin ve dahası egoizmin tuzağına düşeriz desem abartmış olmam sanırım..ne yani….dokunulmazlığı mı var agatha ablanın da laf söyleyemiyoruz… pohpohlamayan izlemesin demek olmuyor mu bu.? isteyen gelir,izler ve düşüncesini ifade eder..eleştiri özgürlüğümüzün sınırlarını belirleme hakkını kim verdi size..gerçek polisiye okumadınız mı hayatınızda,David Suchet’yi ben de sevimli bulurum ama ne yapalım ki katlanılmaz bir hikaye bu..son dönem yaratılmaya çalışılan insan tipinin prototipi siz misiniz yoksa…alkışlayalım ama eleştirmeyelim ha.?emredersiniz..başka arzunuz?…

     • tugcee dedi ki:

      allah aşkına bi sakin cevap yazsaymıssınz :) sız nasıl kı elestırmeyı uygun bulup eleştırdıysenız bende sızın dusuncenızı eleştırdım :) yanı elestrmek sızın hakkınızda biz elestırınce mı hemen savunma ıhtıyacı gordunuz :)) eleştırıye ne kadar acık oldugunuzu gosterdıgınız ıcın tesekkur ederım :) benım yazdıgımı daha sakin sekılde okursanız ne demek ıstedgımı anlayabılırsınız belkı benm yazımda ne bır emır cumlesı var ne baska bırsey begenmedıysenız ızlemeyebılırsınz cumlesı ayrıdır begenmedıysen izleme cumlesı ayrıdır ben nezaket sınırları ıcınde yazdgım eleştırıme ne yazıkkı aynı nezakette cevap bulamadım…

     • mete dedi ki:

      Kendi adıma konuşmak gerekirse eleştiri yapılmalıdır ama burada zevk için toplanan insanlarız eleştirsek ne olacak eleştirmesek ne olacak? 1990 lı yıllarda cekılmiş filmin başarısı da o şartlar altında değerlendirilmeliydi.Eleştirilecek bir dolu şey varken burada Poırot karakterini fanları arasında eleştirmek size kalmış,beğenmek zorunda değil evet ama bu sanki devlet meselesiymiş gibi de eleştirmeyi gerektirmez.Bırakın insanlar sevdiği şeylere sahip çıksınlar eleştiri herkesin yaptığı şey ama sevmek,korumak daha özel…..

    • Miss_Yen dedi ki:

     Arkadaşlar bu Agatha Christie tarafından yazılan bir polisiye roman serisi.İsteyen istediği karakteri sevebilir veya sevmeyebilir.David Suchet’yi bende severim evet,ama Poirot karakteri için aynı şeyi söyleyemicem.Büyük Dörtler ve Curtain romanındaki X favorim olduğu için ben pek sevmiyorum,artı Poirot karakterini egoist ve kendini beğenmiş buluyorum.Ama bunun gibi şeyler insanların kendi fikirleridir.Poirot karakterininde çok fazla sevildiğini unutmamak gerektiği ve eleştiri yapılırken yani büyük bir çoğunluktaki insanların sevdiği şeylerden bahsederken saygı sınırları çerçevesinde kalınması gerektiğini düşünüyorum ben açıkçası.İsteyen istediğini eleştirir veya övebilir bunda anormal birşey yok.Yeterki saygı sınırları içerisinde kalınsın veya sohbet tarzında bir konuşma gerçekleşsin,kavga şeklinde değil.Arkadaşların da söylediği gibi bu bir devlet meselesi değil,abartmaya gerek yok.Hepimiz bu dizileri izlemekten zevk alıyoruz.Saygılarımla :)

     • tugcee dedi ki:

      kesinlikle katılıyorumm miss_yen :)))

     • Aytekin Baki dedi ki:

      Başta Tuğçe Hanım olmak üzere değerli sitedaşlarım,kardeşlerim…(Dostlarım,Romalılar,yurttaşlar,dinleyin !..gibi oldu ama .:)) Dilim biraz nezaketsiz gibi geldi bana da..Gerginim sanıyorum,haklısınız..Yurdumun parçalanmasına duyduğum tepkiye verin,kanla gözyaşıyla bedeli ödenen misak-ı milli sınırının hoyratça satılmasına duyduğum öfke kabul edin..20 milyon işsizin açlığına ,umutsuzluğuna ; çalışanların emeğinin puldan değersiz oluşuna duyduğum nefret deyin..Çağdaş olan her şeyin ; yarım yamalak özgürlüklerimizin ; sevgilimizle parkta gezme hakkımızın elimizden alınacak olmasına hayıflanışım deyin.Ülkemin tüm aydınlarının aymazlığına midemin bulanmasıdır deyin..Hapishanelerde çürütülmüş adalet tanrıçasına aşkımdan deyin…Üniversite harçlarını protesto eden ;parasız eğitim isteyen gencecik kardeşlerinizin 18 yıl mahkumiyet almalarına inanamayışım deyin…ne derseniz deyin…Beni mutlu ettiniz..KURMA BİR KARAKTERE BÖYLE SAHİP ÇIKABİLDİĞİNİZE GÖRE ..YURDUNUZA DA;ÖZGÜRLÜKLERİNİZE DE;GELECEĞİNİZE DE SAHİP ÇIKACAKSINIZ demektir bu…sizlerle bu gün aynı web sitesini paylaşıyoruz…EMİNİM YARIN DA YURDUMUZU SAVUNURKEN AYNI SAFLARI PAYLAŞACAĞIZ…Hepinize gönül dolusu sevgilerimi gönderiyorum…Helal olsun sizlere ..Tugce kardeşimden de asabi yanıtım nedeniyle bir kez daha özür dilemek isterim..Niyetim kırıcı olmak değildi:)))

  • Deniz Ak dedi ki:

   Soğukkanlılıkla cinayeti tasarlayan ve işleyen katilin;ortada hiç delil yokken,bir teori sonucunda suçunu itiraf etmesini ben de çok basit ve gereksiz buluyorum. :)

 8. Neşe İşcanlı dedi ki:

  Çok teşekkürler.

 9. lale lale dedi ki:

  teşekkürler esko :))

 10. emre kılıç dedi ki:

  konu basit gibi geldi ama uyarlama kötü eğer ağaçta bir yüz belirseydi izleyici için çözüm zorlaşırdı ama bu haliyle 5 yşındaki çocuk bile çözer teşekkürler esko dayı…

 11. A.Diker dedi ki:

  Sürpriziniz süper TEŞEKKÜRLER. ELLERİNİZE SAĞLIK

 12. bellici dedi ki:

  cennette yerin özel ayrıldı … cok dua edıyorum sana esko..

 13. Ü.Berk Aydın dedi ki:

  teşekkürler. sizi takip ediyoruz.

 14. KARTALİÇE dedi ki:

  harikaydı…

 15. Aysel diger dedi ki:

  EsKOOO,çok teşekkürler,şimdi bakabildim veee büyük sürpriz oldu,ellerine sağlık…

 16. tugceee dedi ki:

  tüm gunumu poırot a ayırabılecek bırıyım ve bırılerının cıkıp calıntı alıntı veya bırılerının cakması gbı sozler kullanması acıkcası hıc hoş olmamıs.

 17. wayfarer2140 dedi ki:

  Katilin kim olduğunu doğru bildiğim tek bölümüydü

 18. çiğdem dedi ki:

  çok teşekkür ederim süpersiniz bu siteden çıkamaz oldum emeğinize sağlık.

 19. butterfly dedi ki:

  hoş bir bölüm

 20. tugcee dedi ki:

  Aytekin Baki ; öncelikle yazınıza bayıldıım :)) tespitinizde haklısınız vatan söz konusu olunca gerısı teferruattır ama bu site bu ağır konular için ne kadar uygun bılemıyorum. Yine de nezaket gösterip özür dilemenizden dolayı teşekkür ederim.Umarım yazımı görme fırsatınız olur bundan sonraki Poırot yorumlarınızı takip edecegım :) Daha eğlenceli yorumlarda görüşmek dileğiyle…

 21. Ceylannn dedi ki:

  Yorumlar kısmında yazılan onca şeye rağmen Hercule Poirot, Sherlock Holmes’ den daha iyidir. Ben bunu bilir bunu söylerim. Esko o kadar çalışıyor teşekkürü de en çok o hak ediyor. EMEKLERİNE SAĞLIK ESKO… Beğenmeyen izlemez o kadar.

 22. kuturkoglu dedi ki:

  Tesekkurler. Her zamanki gibi yeni filmler bekliyoruz.

 23. hülya çalış dedi ki:

  poirot olsun taştan olsun kitapda ki karakterden çok film deki poirot karakterini seviyorum paytak paytak yürümesini titizliğini köy yaşantısını sevmemesini evet herşey çok basit ama kitabın yazıldığı dönemi unutmayalım o zamanlar herşey basitti ve teşekkürler Esko çerez tadında filmler

 24. hülya çalış dedi ki:

  Aytekin Bey son yazdığınız yoruma canı gönülden katılıyorum ve endişelerinizi paylaşıyorum daha çok çocuklarımızın geleceği için endişeleniyorum tabi bir gelecekleri varsa…………

  • Aytekin Baki dedi ki:

   Hülya Hanım…Endişelenin ama umutsuz olmayın…Size nasıl düşünmeniz gerektiğini dikte etmeye kalkanlara karşı çıkın , ” neden ” diye soran çocuğunuza gülümseyin,kızmayın..Bunları yazan bana karşı çıkın..Siz de sorun , meydanlara hak aramaya çıkan insanlara bu gün gaz sıkan,yarın kurşun atacak olanlara…
   –” NEDEN ?”….
   Bu soruyu bu gün sormazsanız yarın soramayacaksınız…Ama şair bağışlasın..”Umutsuzluk ki en az yakışandır bize….Belki de en az anladığımız..”Hayatınızı,özelinizi,özgürlüğünüzü ve geleceğinizi kimseye hele siyasilere asla teslim etmeyin…bu gün içki içmenize kafayı takanlar,yarın kocanızın yanında aranızdaki ilişkiyi soracaklardır size..İZİN VERMEYİN..Poirot kadar değerli değil midir özgürlüklerimiz..?.SAHİP ÇIKIN ..ANCAK O ZAMAN KAZANIRSINIZ ..Saygılarımla..

 25. kader gün dedi ki:

  degerli site yapimcilari ,na bu siteninn müptalasi oldum diyebilirim okadar site dollastim internette hepsi reklam yalan dolan . buyüzden hernekadar bütün poirot serini izlesemde [sizin yayinlamis oldugunuz ] yinede doyamadim tekra tekrar izliyorum youtubede sadece ingilizce ve baska diller var almanca biliyorum ama almanlar bedava filmizlettirmiyorlar yani bitlerini bile bedava vermezler acikcasi bu yüzden size cok tesekkür ederim basarilariniz devamini dilerim cok basarili ve temiz bir siteniz var tebrikler
  Berlin

 26. murat can dedi ki:

  SEVGİLİ ADMİN ÇOK ARA VERDİNİZ YAAA GÖZLERİMİZ YOLLARDA KALDI :(((( POİROT İSTİYOOOOZZZZ:)))

 27. mehmet dedi ki:

  VEE..UZUN BİR ARADAN SONRA YENİ POIROT…
  S03E07 The Mystery of the Spanish Chest

 28. Ceylannn dedi ki:

  Sevgili ESKO, haftalardır Sevgili Poirotcuğumuzdan ses soluk gelmedi. Nerede yeni bölüm?? Her gün bakıyorum yine yok yine yok :( Özledik artık…

 29. deniz deniz dedi ki:

  yeni film olsa da izlesek …

 30. Miss_Yen dedi ki:

  Elephants can remember yayınlandı haberiniz olsun

 31. tülin dedi ki:

  lütfen yeni poirot eklermisniz…çoook özledik ….emekleriniz çok teşekkürler. agatha bir numara :)

 32. meral dedi ki:

  Sağolun sayenizde iyi vakit geçirme imkanımız oluyor.

 33. eylem dedi ki:

  Çoğu bölüm silinmiş maalesef tekrar yüklemeniz mümkünmü esko…Poirot u seyretmek çok güzel.Elinize sağlık.

 34. ali a. dedi ki:

  bu bölüm de açılmıyor..

 35. sebnem karaca dedi ki:

  sevgili Esko bir çok kişinin aynı bölümleri tekrar tekrar izlediği böyle klasikler de açılmayan bölümler olması bizler için çok kötü oluyor :(
  sizden ricam lütfen bu bölümü (henüz seyretmediğim bir bölüm maalesef) ve diğer silinmiş bölümleri yeniden yüklermisiniz.
  teşekkürler

 36. hazan_gazel dedi ki:

  iyice alıştım bu filme esko diziyi sıraya koyduğun için sana ne kadar teşekkür etsem azdır Allah seni bağışlasın saolsın ne diyim daha hala seviniyorum ben aklıma geldikçe ))

 37. ibrahim dedi ki:

  teşekkürler esko

 38. winter hunt dedi ki:

  sagolasın esko abı:)

 39. winter hunt dedi ki:

  sagolasın eskoooo:)

 40. volkan merdanoğlu dedi ki:

  yahu adminciğim nereden çıktı bu vk işi başkı bir yer daha açmışsın o da açılmıyor vk ya üye oldum bu yerden tıklıyorum otomatik vk sayfama yönleniyorum iyi ama bu sayfa yine aynı kalıyor açılmıyor açılmıyor açılmıyor

  • EsKO dedi ki:

   VK üyeliğinizi aktif hale getirdinizse, VK sitesine giriş yapın ekranda şifreyi hatırlaya tıklayın. Daka sonra VK sayfasını kapatın bir daha oraya girmenize gerek yok. Sitemizdeki playerlar görünür olacaktır. Olmuyorsa sayfayı birkaç kez yenileyin. Eğer eklediğim diğer alternatiften de izleymiyorsanız, Flash veya Java gibi programlarınızın güncellenmesi gerekiyor olabilir.

 41. kadri sonemel dedi ki:

  Aghata Christie ,rakibi olabilecek erkek polisiye yazarlarına filmin başındaki polisiye roman yazmaya meraklı otelci vasıtasıyla iğnesini batırdı yine…Çok yazınca konu,cinayet tipi,inceliği,mantık örgüsü ve iyi gizlenmiş katil konularında her zaman yüksek kalite tutturulamayabiliyor…İzleme imkanı verenlere teşekkür ederim.

 42. ozlem akagun dedi ki:

  merhaba ben cok izlemek istiyorum the fletcher ya da mail.ru ya yönlendiriyor, biri para istiyor diğeri de açılmıyor.
  ne yapmalıyım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir