Tristana (1970)


Tristana (1970)

Seni Sevmeyeceğim, Tristana
Hazırlayan:EsKO
Yönetmen: Luis Bunuel
Ülke: İspanya, İtalya, Fransa
Filmin Türü: Dram
Türkçe Altyazılı
Annesini yitiren genç kız Tristana, yaşlı bir beyefendi olan Don Lope’nin himayesine verilir. Don Lope ticaret ve dine dair sosyalist görüşlerine rağmen onurlu kişiliğiyle sevilen ve sayılan bir adamdır. Tek zaafı kadınlara olan düşkünlüğüdür. Himayesindeki masum genç kıza âşık olur, onu baştan çıkarır, sevgilisi olur, bir yandan da kızı kendisi gibi özgür olduğuna ikna eder. Tristana özgürlüğünü kullanıp genç sanatçı Horacio ile romantik bir ilişki yaşamaya başlayınca Don Lope kendi dünya görüşünün sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaktır…

Tristana (1970) on IMDb
Yapım Yılı: 1970
Gösterim Tarih: 29 Mart 1970
Senaryo: Benito Pérez Galdós, Luis Buñuel, Julio Alejandro
Filmin Süresi: 95 Dakika
Oyuncular: Catherine Deneuve, Fernando Rey, Franco Nero, Lola Gaos, Antonio Casas, Jesús Fernández, Vicente Soler, José Calvo, Fernando Cebrián, Antonio Ferrandis, José María Caffarel, Cándida Losada, Joaquín Pamplona, Mary Paz Pondal, Juanjo Menéndez, José Blanch, Sergio Mendizábal, Luis Aller, Luis Rico, Saturno Cerra, Jesús Combarro, Leonardo Scavino, Vicente Roca, Ximénez Carillo, Adriano Domínguez, José Riesgo, Rosa Luisa Goróstegui, Antonio Cintado, Pilar Vela, Lorenzo Rodríguez, Alfredo Santacruz, Aldo Sambrell • Uyarı: Sitemizden film izlemek için üyelik ve abonelik gerekmemektedir. Konuların alt tarafında bulunan playerlar herkese açıktır. İzlemek istediğiniz filmin linkleri çalışmıyor ise bize bildirmeniz halinde linkler yenilenecektir. Sitenin herhangi bir yerine tıkladığınızda açılan sayfa olursa ve bu sayfada sizden kişisel bilgilerinizi veya kredi kartı bilgileriniz istenirse, kesinlikle vermeyin. Aksi taktirde sorumluluk sitemize ait değildir.

 • The Crucifer of Blood (1991)
 • Away All Boats (1956)
 • Lifeboat (1944)
 • Gallipoli (1981)
 • The Long Hot Summer (1958)
 • 

  “Tristana (1970)” için 8 Yorum

  1. sevgi timsah says:

   güzeldi adamun hayat felsefesi kadını ne kadar etkilemiş..

  2. modi says:

   Ne zamandır bekliyordum. Teşekkürler.

  3. gecekuşu says:

   mutsuz son:)

  4. Feraye says:

   Çok teşekkürler.Dali Sergisinde Un Chien Undalouda’yı izlemiştim..Belle de Jour başta olmak üzere mümkünse daha fazla Bunuel lütfen..

  5. nalan says:

   teşekkürler.güzel bir film..

  6. nuray says:

   zaman kaybı

  7. Murat says:

   Ben çok beğenmedim. Yada dönemine göre değerlendirmek lazım. Catherine Deneuve için izlenebilir.

  ''Tristana (1970)'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler