Yedinci Mühür Film izle


Yedinci Mühür Film izle

Yedinci Mühür, The Seventh Seal, Det sjunde inseglet
Hazırlayan:EsKO
Filmin Yönetmeni: Ingmar Bergman
Filmin Türü: Dram, Fantastik
IMDB Puanı: 8.4/10 (47,729 oy)
Yapım Yılı: 1957
Ülke: İsveç
Yayınlanan Tarih: 13 Ekim 1958
Senaryo yazarı: Ingmar Bergman
Türkçe Altyazılı
Başrol Oyuncuları: Gunnar Björnstrand, Bengt Ekerot, Nils Poppe, Max von Sydow, Bibi Andersson, Inga Gill, Maud Hansson, Inga Landgre, Gunnel Lindblom, Bertil Anderberg, Anders Ek, Ake Fridell, Gunnar Olsson, Erik Strandmark

Film, on yıl süren bir Haçlı seferinden vebanın kol gezdiği ülkesine dönerken yolu Ölüm tarafından kesilen bir şövalyenin öyküsüdür. Ölüm’ü bir satranç oyununa davet eden şövalye eğer onu yenebilirse yaşamına kaldığı yerden devam edecektir. Yedinci Mühür, kıyamet tehdidi altında yaşamın anlamını çözmeye çalışan yalnız bir adamın çarpıcı bir portresidir. Film, inanç sistemlerinin erozyona uğradığı, nükleer bir kıyametin gündelik tehdit olduğu 1950’lerin dünyasında insanlığın hangi değerlere sarılması gerektiğini sorgular. Bu özelliğiyle yeni bir tür varoluşçu sinemanın da ikonu olmuştur…Diffusé par Adcash“Yedinci Mühür Film izle” için 25 Yorum

 1. ÖZKAN DURAK diyor ki:

  Kilise, dinsel dogmalar, inanç, ölüm ve hayatın anlamsızlığı, aile yaşamı, mutluluk ve kimlik arayışına varoluşçu bir bakış. Orta çağ korkularıyla vardır ve dogmalarla beslenir. Kendini ve hayatı sorgulayan Şövalye Antonius Block’un ölümle satrancı. Tanrı bir varsayımdır ve Tanrıyı öldüren insanın açmazlarını, çıkmaz sokak olan ölümün labirentlerinde dolaşmasını anlatır. Papazın oğlu olan Bergman çocukluğuna dair izleri takip ediyor güvenli olmayan dar patikalarda bizleri dolaştırıyor. Savaşın anlamsızlığı ve kendi var olma mücadelemiz arasındaki yaman çelişki….Metafizik sorunsalı varoluşçuluğa ilerlerken….Yüzyılın filmleri arasında olduğunu belirtmeden bitirmeyelim…Teşekkürler….

 2. hamdi diyor ki:

  hiç güzel bir film değil boşa zaman kaybı.

  • haşmeli diyor ki:

   Güzel nedir?Güzeli tanımladığınız zaman kendinize, zevklerin de tartışılabileceğini anlayacaksınız.Şimdiki zaman, üzerimizde kara bir bulut.Önü ve ardı güneşli.Her haz ya özlenir ya beklenir…Tut ki tutkulandım.O zaman beni kim tutabilir?

 3. ern9 diyor ki:

  ama açılmıyo artık :(

 4. beria gunay diyor ki:

  ulaşılamıyor dns ayarları nasıl değiştirilebilir?

  • EsKO diyor ki:

   DNS ayarları değiştirme diye internetten aratırsanız anlatımı çıkar karşınıza kolay bir yöntemdir.

 5. Başak diyor ki:

  ulaşılamıyor, erişim engellenmiştir diyor ne yapmalıyım?

 6. saadet diyor ki:

  film yasaklanmış :(( neden acaba ?

 7. YILDIRIM KARAKAN diyor ki:

  hamdi sen sinama sanatına zerre değer vermeyen ,iyi bir filmden hiç anlamayan birisin bence hiç yorum yapma sen git dandik sitelerdeki vurdulu,kırdılı amerikan filmleri izle.

 8. Ahmet Ziya diyor ki:

  Felsefe ortacag mistizm vb konularla ilgilenmeyenlerle sabirsizlara gore bir film degil.

  Bence oldukca `guzel` bir film

 9. Maxim diyor ki:

  iyi filmdi..her kes kendine göre bi şey bula bilir bu filmde..Baküden selamlar!

 10. ClintEastwood diyor ki:

  Evet arkadaşlar. Size köroğlu evin yıkılsın deyimini anlatayım sonra filmi yorumlarım. Köroğlu malum padişaha ters düşmüş, kovulmuş. Arada köye inip çeşmeden su alırken, yaşlı bir ninenin: köroğlu evin yıkılsın senin (bir tür beddua) dediğini duymuş. Ya nine demiş sen köroğlunu tanıyormusun, sana ne yaptı. Yok oğlum demiş tanımıyorum, banada bir şey yapmadı ama ne bileyim herkes ona kızıp beddua ediyor bende öyle dedim.
  Şimdi Bergman büyük yönetmen amenna. Ancak bilen bilmeyen ay bergman… çok büyük….

  gibi garip laflar ediyor. adamın hayatını detaylı okursanız ve aynı kalitede 10 yönetmenin 500 filmini oturup cidi bir şekilde izlerseniz (çekirdek çitleyerek değil) ciddi manada da sinema sanatı üzerine psikoloji, psikanaliz, felsefe, sosyoloji ve metafizik konularına eğilirseniz, Kurosawa ustayı, Tarkovsky ve BErgmanın bazı filmlerini anlarsınız. Ancak gelelim bu filme: evet bergmanın hemen hemen en kötü filmidir. sadece adı çıkmıştır. Köroğlu evin yıkılsın gibi. bilen bilmeyen ay yedinci mühür böyle azrail ile santrant falan. gizem. yok öyle , tiyatral bir eserdir. ki bergman papaz bir babanın oğlu ve tiyatrocudur.
  kısaca film 8.4 notuna erişecek bir film değil. 6.8 civarı. aksi halde BErgmanın spring virgin fikmi ne olacak 15 mi. pek KUROSAWA imparatorun saklı kale, rashamon, kızıl sakal ne olacak 25 mi.

 11. ClintEastwood diyor ki:

  bergmanın sihirbaz-The Magician- diye bir filmi var ESKO kardeşim, çok iyi filmdir. bulursan memnun oluruz. Hemde Bergmanın ne kadar büyük bir yönetmen olduğuna bir delil olur. ÇOK BÜYÜK OLDUĞUNA, AKİRA KUROSAWA kadar olmasada:)

 12. ClintEastwood diyor ki:

  Satyajit RAY sinemanın zahiri (terki dünya); Chaplin batını (terki ukba)
  Bergman Ruhu (terki hesti) ise AKİRA KUROSAWA sırrıdır (terki terk).

  eyvallah.

 13. ClintEastwood diyor ki:

  o can içre can dır. Ah akira USTA, seni hakkıyla bilemedik.

 14. ClintEastwood diyor ki:

  Akira ustanın kızl sakal da anlattığı derin manalar o kadar büyük ki, öyle doktor hasta idealizm , onlar zahirdir. Ustanın filmlerindeki batna, ruha ve sonra sırra erişmeniz lazımdır.

 15. ClintEastwood diyor ki:

  yada: satyajit ray baklavadır, caplin burma kadayıf, hitchok künefe, bergman şöbiyet ise, akira kurosawa ANTEP KATMERİ (bilmeyenler şimdi ninelerinin katmeriyle karıştırmasın) dir. Aliyyül ALA dır.

 16. farabiBUDHA diyor ki:

  Eastwood a katılıyorum. Her büyük yönetmenin bazı filmleri kısmen diğerlerine göre kötü olabilir. Bu da öyle bir film. Aslında tam film gibi akmadığından tiyatro eseri olsa daha iyi.

 17. Ömer Civalek diyor ki:

  Sevgili esko teşekkürler. Yorumlar çok güzel:). kadayıf, künefe derken..Acaba Tarkovsky üstat ne ola diye düşündüm bir an: o….evet o.. zor bir lokmadır. Demir Leblebidir. herkese onun tadına vasıl olmak, nasip olmaz. O emektir….Buğday başağıdır…toprağa düşmüş Tohumdur…..Binbir çiçekten öz alıp şiir sanatında bize ikram etmiş bir Arı dır. Zaten dili de (anlatımı) çok ari dir(temiz, yalın). Bal gibidir evet, öyle yavaş akmaz, akıcı ama, sabırla akar, aslında koca bir nehirdir, ama yıkıp geçmez, can veririr….Eyvellah… Üstadın dediği gibi: EVVEL SÖZ VARDI…Ondan aşk zuhur etti, ondan da…..izlenen, ve izleyen…aslında seyr vardır….Kendinden kendini seyr… SEYRE DEVAM.

 18. sen oguz diyor ki:

  Magician’ı bulmak için girdim buna yorum yapmadan çıkamadım, yeni başlayanlar için , bergman filmi izlemek istiyorum ama ya sıkılırsam diyenler için bu film çok rahatlıkla izlenilebilir bunda da sıkılırsanız zaten yanlış yerdesiniz, diğer filmlerini sen izledinmi ki derseniz : hayat çok kısa:)

  bu arada esko magician’ı yüklersen çok sevinirim

 19. burhan diyor ki:

  sayın esko bu filmde de partlar pert olmuş ilgilenirseniz sevinirim

 20. gürkan karaca diyor ki:

  clint ın kurosawa yorumları haklı:))

''Yedinci Mühür Film izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

   DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

  Yönetmenler


Histats