Yurttaş Kane 1941 Türkçe Dublaj izle


 • Film izle
 • Yurttaş Kane 1941 Türkçe Dublaj izle
Yurttaş Kane 1941 Türkçe Dublaj izle

Yurttaş Kane – Citizen Kane
Yükleyen:EsKO
Filmin Yönetmeni Orson Welles
Yapım Yılı 1941 – Dram, Gizem
Ülke ABD
Dil Türkçe Dublaj
Senaryo yazarı Herman J. Mankiewicz, Orson Welles, Roger Q. Denny
Başrol Oyuncuları

Zengin medya patronu Charles Foster Kane, Xanadu’daki görkemli malikânesinde hayata gözlerini yumar ve son nefesini verirken, başucundakilere kimsenin anlam veremediği bir sözcük fısıldar: “Rosebud”. Bütün medya, Kane’in son sözünün anlamını bulmak için harekete geçer ve konuşulan her kişi, Kane’in hayatının farklı bir yönünü ortaya çıkartır. Ancak “Rosebud” gizemini korur.Diffusé par Adcash

 • Citizen Kane (1941)
 • 

  “Yurttaş Kane 1941 Türkçe Dublaj izle” için 18 Yorum

  1. salih s diyor ki:

   süper harika bir filmdi gerçektende eski filmler bir harika yaw kesinlikle bu filmi izleyin

  2. ÖZKAN DURAK diyor ki:

   YÜZYILIN FİLMLERİ ARARSINDA. GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ FİLM. AVRUPA FİLM ELEŞTİRMENLERİ VE AMERİKAN FİLM DERNEKLERİ BUNU SÖYLÜYOR.. İMDB LİSTESİNDE DE İLK SIRALARDA… 100 YILIN 1 NUMARALI FİLMİ .. TABİ Kİ ORSON WELLES…RADYO TEMSİLLERİYLE BAŞLADI, İLK OYUNUNDA AMERİKAYI UZAYLILARIN BASTIĞI FANTASTİK BİR OYUNDU ANCAK BİR ÇOK KİŞİ GERÇEK SANIP SOKAKLARA ÇIKIP ÇIĞLIK ATMAYA VE KOŞTURMAYA BAŞLAMIŞ. O KADAR GERÇEKÇİ OYNAMIŞ YANİ…

  3. metin gül diyor ki:

   yüzyılın en iyi filmi olamaz.

  4. anıl polat diyor ki:

   film açılmıyor ilginize şimdiden teşekkür ederim

   • EsKO diyor ki:

    filmde herhangi bir sorun görülmemektedir. Konudaki uyarıları uygularsanız sorununuz muhtemelen halledilmiş olacaktır…

  5. hatice hatun diyor ki:

   bu filmi izlemek için epey uğraştım birçok siteyi denedim ama vakit kaybından başka bir şey olmadı.sitenizin sizi takip edenlere gösterdği saygıdan dolayı teşekkür ediyorum.umarım bu hassasiyetiniz ve ciddiyetiniz daim olur.başarılar diliyorum.

  6. murat ç diyor ki:

   film için teşekkürler.. orson welles ‘in TOUCH OF EVİL (bitmeyen balayı) filmini bulursanız eklermisiniz? elinize sağlık.

  7. rene diyor ki:

   filmin sonunda görüntü yönetmeni ve yönetmenin adı altalta yazmaktadır. çünkü bu filmde görüntü yönetmeni olan gregg toland’ın inanılmaz görsel bir katkısı ( deep focus) olmuştur. ki bana göre filmin bir numarası da görüntü yönetmeni olan gregg toland ‘dır.

  8. TEKİN ŞENTÜRKER diyor ki:

   Harika..Sonsuz teşekkürler ESKO

  9. fatih zeyrek diyor ki:

   Belki de sinema tarihinin en iyi on filminden biri… “Yurttaş Kane” ya da orijinal ismiyle “Citizane Kane”. Bir çok yeni tekniğin sinema tarihinde ilk defa kullanıldığı bu film, değerini yalnız sinema sanatını değiştirmekle almıyor, bugün bile muazzam senaryosu, akıl dolu replikleri, müzik seçimindeki başarı, hikâye anlatımındaki ustalıkla ve elbette Welles’in üstün oyunculuğuyla da kendine özel bir yer ediniyor.

   Film, gösterime girişiyle her ne kadar başarısız olup, aday olduğu dokuz oscarın sekizini “Vadim O Kadar Yeşildi ki” filmine kaptırsa da; değeri zaman içinde kavranmıştır. Kazandığı “en iyi özgün senaryo” ödülü de boşuna değildir üstelik. Film zamanın medya patronu William Randolph Hearst’ün hayatına dayanınca, filmin başarısının ve dağıtımının önüne geçmek de yine medyaya düşmüştür. Hearst sahip olduğu tüm medyada filmden söz edilmesini kesinlikle yasaklamıştır. Siyasetçi yanıyla varolan Hearst, şimdiki deyimyle ”boyalı basın”ı yaratan ve geliştiren bir iş adamıdır.

   Kameranın iktidar sahipleri üstten, ezilen işçi takımını alttan çekmesi, Kane’in yaşlandıkça yüzündeki acımasızlık ifadesinin belirginleşmesi ve tek kendinin sevilme özlemiyle dolu olduğunu sanması, bir aile yaşantısının nasıl değiştiğini bir masada özenle göstermesi, “Rosebud” sözcüğüne verdiği anlam ve yarattığı yap boz, tam yerinde ve zamanında ortaya çıkan aforizma gibi replikler, tavanın da gösterildiği geniş açılar, “birleşimci plan”lar, topluca fotoğraf çekiminin canlandığı sahne, çoğu oyuncunun aslında hiçbir oyunculuk tecrübesinin olmaması, rosebud için bize ipuçları veren çekimler…

   Aslında insanın ne tür iktidar ilişkisine girerse girsin, kaybolan çocukluğa duyduğu özlemin, o “gül goncası” zamanlara yapılan vurgunun, çocukken kaydığı bir kızağı, argoda ise ana rahmini, anneye olan özlemi ve anneyi anmasının destanıdır film. Sevme ihtiyacını heykellerle ve içine saklandığı haşmetli şatosu Xanadu ile gidermeye çalışan, etrafı kalabalık ama kendisi her zaman yalnız kalmış bir adamın hikâyesi.

   Aslında çocukluğa, yalnızlığa, aşka dair yapılacak bütün keşifler iktidar, güç ilişkilerinden değil, mutlu – doyumlu bir çocukluk yaşanıp yaşanmadığından geçer. Çocuklukta iki tür trajedi vardır: Birisi olması gerekenlerin olmaması, birisi de olmaması gerekenlerin olması. Film boyunca parçaların yavaş yavaş yerini oturduğu bu yap bozda, esas eksik parça filmin sonunda olduğu gibi başında da bir tabela ile verilir: ”no trespassing”

   Filmde, Kane’in ikinci eşi Susan ile tanıştığı sahnede üstüne sıçrayan çamur, değersizliğin simgesidir. Kadının yeteneksizliği, bir tür değersizlik olarak değerlendirilebileceği gibi, onu şarkıcı yapmak isteyen Kane’in, onu ayakta alkışlamasının, ona değer vermeye çalışmasına rağmen başarısız olması da “değer vermek” açısından okunabilir.

   Neresinden okunursa okunsun, Orson Welles, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiği yaşta sinemayı fethetmistir

  10. Maxim diyor ki:

   çok güzel bi filmdi..Baküden selamlar!

  11. sedatdemirkiran diyor ki:

   kaç kez izlediğimi bilmediğim, her izlediğimde başka şeylerde takıldığım, dersu uzala kardeşliğine benzer bir kült. bu adamın şarkısı bile güzel be abi :):):)

  12. zen kaçıkları diyor ki:

   orson welles ustaya saygıyla

  13. Idil diyor ki:

   Adamin sirri halbuki eskilermis :) O kadar para pul bi yere kadar eskiden yasadigi yerin ailesinin ozlemi icerisindeydi belkide yanan kizagiyla beraber oda yok oldu..

  14. PARLO diyor ki:

   dublaj ve seslendirme çok uyduruk… yinede emeğinize sağlık…

  15. bora diyor ki:

   keşke altyazı olsaydı dublaj kötü,teşekkürler esko yine de

  16. windupbird diyor ki:

   Ah bir de dublajsızını yükleseniz ne güzel olur…

  17. kadri sonemel diyor ki:

   herkesin bir rosebud’u varmış,insan bu filmin mesajının gerçek anlamını 50′sinden sonra daha iyi anlıyor…izlebizle’ye teşekkürler.

  ''Yurttaş Kane 1941 Türkçe Dublaj izle'' Filmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

     DİKKAT: Yorumu göndermeden önce kutuyu işaretleyiniz!   

   Yönetmenler

  
  Histats